Trwa ładowanie...

W Jekaterynburgu podpisano rosyjsko-niemieckie umowy gospodarcze

Podczas konsultacji w Jekaterynburgu Rosja i Niemcy uzgodniły zacieśnienie współpracy gospodarczej. W obecności prezydenta Dmitrija Miedwiediewa i kanclerz Angeli Merkel podpisano w czwartek wielomiliardowe umowy.

W Jekaterynburgu podpisano rosyjsko-niemieckie umowy gospodarczeŹródło: AFP
d2s98vl
d2s98vl

Siemens porozumiał się z rosyjskimi kolejami państwowymi RŻD i moskiewską firmą Aeroexpress w sprawie produkcji pociągów dla Rosji. W ciągu najbliższych 10 lat Rosja zamówi 240 pociągów dla linii regionalnych za 2,2 miliarda euro. W liście intencyjnym wymieniono też modernizację rosyjskich bocznic kolejowych; wartość tego przedsięwzięcia wyniesie 600 milionów euro.

Siemens podpisał list intencyjny w sprawie centrum badawczego w podmoskiewskim Skołkowie, które ma się stać ośrodkiem innowacyjności na wzór Doliny Krzemowej w USA.

Z dwoma partnerami rosyjskimi Siemens planuje też joint venture w dziedzinie energii wiatrowej. Jak pisze agencja dpa, Rosja zamierza zainwestować w tę branżę do 2020 roku równowartość ok. 5 miliardów euro, z czego Siemens mógłby otrzymać ok. 1 miliarda.

Według dpa w Jekaterynburgu rozmawiano też o dostawie do Rosji jedenastu samolotów pasażerskich A330 za 2,2 miliarda euro.

Podpisano też deklarację intencji w sprawie szkoleń rosyjskich menedżerów w Niemczech.

d2s98vl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s98vl