Trwa ładowanie...

W Łodzi powstanie tor Formuły 1? Jest inwestor

W Łodzi pojawił się inwestor, który chce wybudować tor Formuły 1 na terenie byłego poligonu Brus. Władze miasta wydały już decyzję o warunkach zabudowy. Według niej na byłym poligonie może powstać tor wyścigowy, a także kompleks rekreacyjny z basenem, lodowiskiem i stokiem narciarskim.

W Łodzi powstanie tor Formuły 1? Jest inwestorŹródło: AFP, fot: DIMITAR DILKOFF
d33ql0b
d33ql0b

W Łodzi pojawił się inwestor, który chce wybudować tor Formuły 1 na terenie byłego poligonu Brus.

Władze miasta wydały już decyzję o warunkach zabudowy. Według niej na byłym poligonie może powstać tor wyścigowy, a także kompleks rekreacyjny z basenem, lodowiskiem i stokiem narciarskim.

Architekt miasta Marek Lisiak tłumaczy, że decyzja nie oznacza, że inwestycja na pewno powstanie. W dalszym ciągu o teren zabiegać mogą inni inwestorzy, a do budowy przystąpi ten przedsiębiorca, który będzie dysponował terenem i przedstawi projekt budowlany.

Obecne władze miasta uzależniają budowę toru od planu finansowego, jaki przedstawi inwestor. Na razie nie wiadomo kto nim jest.

d33ql0b

Radny Lewicy Jarosław Berger uważa, że to kompletnie nietrafiona inwestycja. Zauważa, że na świecie jest dziesięć miast, które zbudowały tor i czekają na zorganizowanie wyścigu. Radny dodaje też, że obecnie Formuła 1 przeżywa kryzys i budowanie nowego toru w Łodzi to bzdura.

Nie wiadomo również jak do pomysłu budowy toru Formuły 1 będzie nastawiony komisarz, który przejmie obowiązki po odwołanym w niedzielnym referendum prezydencie miasta Jerzym Kropiwnickim.

d33ql0b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33ql0b