Trwa ładowanie...
oprac. Mateusz Ratajczak
14-08-2016 10:20

W poniedziałek zakupów nie zrobisz. Są tylko drobne wyjątki

15 sierpnia przypada państwowe Święto Wojska Polskiego i jednocześnie kościelne Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W efekcie - to dzień wolny od pracy, a więc obowiązuje zakaz pracy w handlu. Sklepy otworzyć będą mogli tylko niektórzy.

Share
W poniedziałek zakupów nie zrobisz. Są tylko drobne wyjątkiŹródło: Fotolia
d1sf3ks

15 sierpnia niemal wszystkie sklepy są zamknięte. Na zakupy nie pójdziemy do Biedronki, Tesco, Lidla czy Polomarketu. Otwarte będą tylko małe sklepy i stacje benzynowe. * *

W poniedziałek przypada państwowe Święto Wojska Polskiego i jednocześnie kościelne Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W efekcie - to dzień wolny od pracy, a więc obowiązuje zakaz pracy w handlu. Sklepy otworzyć będą mogli tylko niektórzy.

Ustawowy zakaz pracy w handlu w dni świąteczne obowiązuje od 2007 roku. Zgodnie z przepisami za ladami powinni stanąć tylko właściciele lub ewentualnie osoby zatrudnione w ramach umów cywilnoprawnych. - Przepis zakazujący pracy w święto w placówkach handlowych nie oznacza zakazu otwarcia placówki handlowej tego dnia - przypomina Państwowa Inspekcja Pracy.

d1sf3ks

Gdzie na pewno nie zrobisz zakupów? Swoich sklepów nie otworzą dyskonty i duże sieci hipermarketów. Ani Biedronka, ani Lidl, ani Tesco czy Auchan nie mogą być po prostu tego dnia czynne. Zmuszanie pracowników (z umową o pracę) do przyjścia w ten dzień może skończyć się karą od Państwowej Inspekcji Pracy (o kontrolach przeczytasz tutaj>>)
.

Teoretycznie będzie można zrobić zakupy w sklepach internetowych, ale na dostawę w poniedziałek nie ma co liczyć.

Tradycyjnie otwarte będą niektóre sklepy sieci Żabka i Freshmarket (należące do tego samego właściciela). Każdy taki sklep należy do ajenta, więc jeśli on sam chce stanąć za ladą nawet 15 sierpnia, to prawo mu tego nie zakazuje. Oprócz mały osiedlowych sklepów, które zdecydują się otworzyć ich właściciele, czynne będą stacje benzynowe.

d1sf3ks
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sf3ks
d1sf3ks