Trwa ładowanie...
Berlin
05-06-2012 21:35

W środę ruszy bezpośrednie połączenie kolejowe Gdynia-Berlin

PKP Intercity wspólnie z Deutsche Bahn Fernverkehr AG uruchamiają bezpośrednie połączenie kolejowe między Gdynią a Berlinem. Pierwszy pociąg na tej trasie pojedzie w środę rano.

W środę ruszy bezpośrednie połączenie kolejowe Gdynia-BerlinŹródło: AFP
dfyu1gc
dfyu1gc

O uruchomieniu bezpośredniego połączenia między Gdynią a stolicą Niemiec poinformowano we wtorek wieczorem w Gdańsku na konferencji prasowej z udziałem prezesa polskiej firmy kolejowej Janusza Malinowskiego oraz prezesa niemieckiego partnera - Bertolda Hubera.

Jak poinformowano dziennikarzy, pociąg EuroCity będzie ruszał z Gdyni codziennie o godz. 6.06, a do celu swojej podróży powinien przyjechać o godz. 13.12. W drogę powrotną do Gdyni skład z Berlina ma odjeżdżać o godzinie 15.40, a do stacji końcowej powinien dojechać o godzinie 22.41.

Pociąg o nazwie "Berlin-Gdynia-Express" będzie jeździł przez Sopot, Gdańsk, Tczew, Bydgoszcz i Poznań. Jak powiedział w czasie konferencji prasowej Malinowski, przygotowując się do uruchomienia połączenia, rozważano także poprowadzenie trasy pociągu przez Szczecin. Za wybranym ostatecznie połączeniem przemówiła jednak jego większa rentowność, wynikająca m.in. z możliwości zabierania pasażerów z Bydgoszczy czy Poznania.

Huber poinformował dziennikarzy, że na najbliższe dwa miesiące pasażerowie dokonali już około dwóch tysięcy rezerwacji miejsc w pociągach relacji Gdynia-Berlin. - Są dni, w których bilety zostały wyprzedane w całości, co zmusza nas do dodania wagonów do składu - dodał z kolei Malinowski.

dfyu1gc

Huber wyjaśnił też, że pomysł uruchomienia połączenia był niezależny od organizacji w Polsce turnieju Euro 2012. - Ze względu na duże zainteresowanie przejazdami na podobnych trasach połączenie ruszyłoby, nawet gdyby nie było mistrzostw. Niemniej, gdy decyzja w tej sprawie została już podjęta, staraliśmy się uruchomić połączenie jeszcze przed Euro 2012 - przyznał.

Jak poinformowano na konferencji, za najtańszy bilet do Berlina w klasie 2 w ramach oferty promocyjnej podróżni z Poznania zapłacą 19 euro, a z Bydgoszczy i Gdyni - 29 euro.

Malinowski zapewnił, że nowe połączenie obsługiwać będą najnowsze wagony, jakimi dysponuje firma: klimatyzowane i z zamkniętym systemem WC.

Nowe połączenie z Gdyni do Berlina będzie siódmym bezpośrednim pociągiem jadącym z Polski do stolicy Niemiec. PKP Intercity ma już w swojej ofercie cztery pary pociągów w relacji Warszawa - Berlin, jedną parę nocnego pociągu Warszawa - Amsterdam przez Berlin oraz jedną parę w relacji Hamburg - Kraków przez Wrocław i Berlin.

dfyu1gc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfyu1gc