Trwa ładowanie...
d30ri2e
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Berlin

W środę ruszy bezpośrednie połączenie kolejowe Gdynia-Berlin

PKP Intercity wspólnie z Deutsche Bahn Fernverkehr AG uruchamiają bezpośrednie połączenie kolejowe między Gdynią a Berlinem. Pierwszy pociąg na tej trasie pojedzie w środę rano.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W środę ruszy bezpośrednie połączenie kolejowe Gdynia-Berlin
(AFP)
d30ri2e

O uruchomieniu bezpośredniego połączenia między Gdynią a stolicą Niemiec poinformowano we wtorek wieczorem w Gdańsku na konferencji prasowej z udziałem prezesa polskiej firmy kolejowej Janusza Malinowskiego oraz prezesa niemieckiego partnera - Bertolda Hubera.

Jak poinformowano dziennikarzy, pociąg EuroCity będzie ruszał z Gdyni codziennie o godz. 6.06, a do celu swojej podróży powinien przyjechać o godz. 13.12. W drogę powrotną do Gdyni skład z Berlina ma odjeżdżać o godzinie 15.40, a do stacji końcowej powinien dojechać o godzinie 22.41.

Pociąg o nazwie "Berlin-Gdynia-Express" będzie jeździł przez Sopot, Gdańsk, Tczew, Bydgoszcz i Poznań. Jak powiedział w czasie konferencji prasowej Malinowski, przygotowując się do uruchomienia połączenia, rozważano także poprowadzenie trasy pociągu przez Szczecin. Za wybranym ostatecznie połączeniem przemówiła jednak jego większa rentowność, wynikająca m.in. z możliwości zabierania pasażerów z Bydgoszczy czy Poznania.

d30ri2e

Huber poinformował dziennikarzy, że na najbliższe dwa miesiące pasażerowie dokonali już około dwóch tysięcy rezerwacji miejsc w pociągach relacji Gdynia-Berlin. - Są dni, w których bilety zostały wyprzedane w całości, co zmusza nas do dodania wagonów do składu - dodał z kolei Malinowski.

Huber wyjaśnił też, że pomysł uruchomienia połączenia był niezależny od organizacji w Polsce turnieju Euro 2012. - Ze względu na duże zainteresowanie przejazdami na podobnych trasach połączenie ruszyłoby, nawet gdyby nie było mistrzostw. Niemniej, gdy decyzja w tej sprawie została już podjęta, staraliśmy się uruchomić połączenie jeszcze przed Euro 2012 - przyznał.

Jak poinformowano na konferencji, za najtańszy bilet do Berlina w klasie 2 w ramach oferty promocyjnej podróżni z Poznania zapłacą 19 euro, a z Bydgoszczy i Gdyni - 29 euro.

Malinowski zapewnił, że nowe połączenie obsługiwać będą najnowsze wagony, jakimi dysponuje firma: klimatyzowane i z zamkniętym systemem WC.

Nowe połączenie z Gdyni do Berlina będzie siódmym bezpośrednim pociągiem jadącym z Polski do stolicy Niemiec. PKP Intercity ma już w swojej ofercie cztery pary pociągów w relacji Warszawa - Berlin, jedną parę nocnego pociągu Warszawa - Amsterdam przez Berlin oraz jedną parę w relacji Hamburg - Kraków przez Wrocław i Berlin.

d30ri2e

Podziel się opinią

Share

d30ri2e

d30ri2e