Trwa ładowanie...
holderName
naszemiasto.pl
Prawo i finanse

Walka Grzegorza Sowy z ZUS-em: Apel o podpisy pod projektem ustawy i organizowanie pikiet

Grzegorz Sowa, piotrkowski przedsiębiorca, który sprzeciwił się Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych, postanowił pójść o krok dalej. Dążąc do zlikwidowania przymusu ubezpieczania się w ZUS-ie apeluje o podpisywanie się pod propozycją obywatelskiego projektu ustawy oraz urządzanie pikiet przed siedzibami ZUS-u.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Sowa od kilku miesięcy buntuje się przeciwko niektórym zapisom polskiego prawa
Grzegorz Sowa od kilku miesięcy buntuje się przeciwko niektórym zapisom polskiego prawa (Naszemiasto.pl)
holderName

Z początkiem 2012 roku Grzegorz Sowa odmówił płacenia do ZUS wszelkich składek i zwrócił się do Rzecznika Praw Obywatelskich o zaskarżenie do Trybunału Konstytucyjnego ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych i ustawy o powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym. ZUS już upomniał się o zaległe należności.

Apel o poparcie ustawy

Kolejnym krokiem piotrkowskiego przedsiębiorcy w walce z ZUS-em jest apel o poparcie obywatelskiego projektu ustawy oraz organizowanie pikiet przed siedzibami ZUS-u. Jak pisze Grzegorz Sowa "Jeśli uważasz, że Polska to kraj mlekiem i miodem płynący, a władza rządzi mądrze i sprawiedliwie, obywatele są szczęśliwi i nic im do życia nie brakuje. Jeśli uważasz, że w Polsce dzieje się dobrze, to nie jest artykuł dla Ciebie. Natomiast jeśli na poniższe pytania:
- Czy masz dość państwa, w którym jesteś zmuszany do ubezpieczania samego siebie w instytucji państwowej na wypadek emerytury, wypadku lub choroby?
- Czy masz dość państwa, w którym władza decyduje za ciebie w jakim wieku masz iść na emeryturę?
- Czy masz dość państwa, w którym wielkość twojej emerytury ustala władza państwowa?
- Czy masz dość państwa, w którym władza łamie wymuszoną na Tobie umowę i nie leczy Cię pod koniec roku kalendarzowego?
- Czy masz dość państwa, w którym to nie Ty decydujesz o swoim losie i nie czerpiesz korzyści ze swojej pracy, bo władza państwowa efekty Twojej pracy rozdysponowuje zgodnie ze swoim widzimisię?

holderName

Jeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca, to musisz zakasać rękawy i wziąć się do roboty, gdyż nikt inny za Ciebie tego nie zrobi. Sami jako społeczeństwo musimy doprowadzić do sytuacji, że zniknie przymus ubezpieczania się w ZUS-ie. Obecna klasa polityczna, która rządzi nami już ponad 20 lat, nie jest zainteresowana zmianami, ba ludzie ci zapomnieli, dla kogo pracują. Ich głównym celem nie jest dobro obywateli, lecz dobro własne. Dlatego należy ich zmusić do pracy dla nas. Proponuję obywatelski projekt ustawy likwidującej przymus ubezpieczania się w ZUS. Wprowadźmy go do Sejmu i przekonajmy się, który z posłów służy narodowi".

Apel o organizowanie pikiet

Zdaniem Sowy, sam projekt ustawy to nie wszystko. - "Uważam oczywiście, że to nie wystarczy, dlatego proponuję rozpoczęcie pikietowania marmurowych pałaców ZUS-u w miejscach, gdzie mieszkacie. W czasie pikiet, które powinny być bardziej pokojową formą zabawy niż zadymy (za wzór niech posłuży pomarańczowa alternatywa), proszę o zbieranie podpisów pod projektem ustawy oraz wyjaśnianie potrzeby zmian w naszym państwie. W przypadku chętnych do organizowania pikiet proszę o kontakt mail-owy : normalnykraj@op.pl, skype: normalnykraj lub tel. 603 78 32 45. Pierwszą pikietę organizujemy, jak myślicie gdzie, oczywiście w Piotrkowie Trybunalskim w dniu 30 marca 2012 r. w godzinach 11 - 13 przed wystawnym zamkiem, będącym siedzibą ZUS-u." - dodaje przedsiębiorca.

Grzegorz Sowa walczy nie tylko z ZUS-em, ale i ustawą o ochronie praw lokatorów, która jego zdaniem uderza w prawa właścicieli budynków. Dlatego sam w listopadzie ubiegłego roku, w świetle kamer, nielegalnie eksmitował niechcianego lokatora. Sprawą zajmuje się policja, Sowie za naruszenie miru domowego grozi do roku więzienia.

Zanim wyrzucił lokatora, przedsiębiorca "wypowiedział" posłuszeństwo ustawie, o czym poinformował m.in. premiera. Zmiany przepisów ustawy domaga się m.in. od piotrkowskich parlamentarzystów.

Czytaj również: Przedsiębiorca z Piotrkowa buntuje się przeciw prawu, nie będzie płacić składek ZUS
Łódzka Przedszkoliada 2012 [ZDJĘCIA]

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName