Trwa ładowanie...
d3zwah2
d3zwah2

Wejście do EMU może nie nastąpić w 2015 - Chojna-Duch, RPP

17.05. Warszawa (PAP) - Wejście do strefy euro może nie nastąpić w 2015, jednak ważniejsze od daty wejścia jest wybranie właściwego, z punktu widzenia gospodarki, momentu -...
Share
d3zwah2

17.05. Warszawa (PAP) - Wejście do strefy euro może nie nastąpić w 2015, jednak ważniejsze od daty wejścia jest wybranie właściwego, z punktu widzenia gospodarki, momentu - powiedziała podczas konferencji w siedzibie PAP Elżbieta Chojna-Duch, członek RPP.

"Estonia podjęła ogromny wysiłek, który spowodował obniżenie wzrostu PKB. To jest czynnik, który jest przeszkodą, nie chcemy, żeby nasze wyniki gospodarcze były słabsze. Dalej celem zarówno MF, jak i NBP jest wejście do unii walutowej. Data jest teraz mniej istotna, ważne żebyśmy weszli w najlepszym momencie. To może nie być rok 2015, ale to nie ma znaczenia z punktu widzenia naszych interesów" - powiedziała podczas konferencji w PAP Chojna-Duch.

"Termin wejścia do euro zależy nie tylko od nas, ale też od tego, co się będzie działo na zewnątrz, w strefie euro. Niezależnie od tego będziemy się starać wypełnić wszystkie kryteria. Polityka zarówno ministra finansów, rządu, jak i NBP będzie nastawiona na zrealizowanie tego celu nie tylko, aby wejść do euro, ale także żeby nasza gospodarka była zdrowa" - dodała. (PAP)

nik/ fdu/ map/ jtt/

d3zwah2

Podziel się opinią

Share
d3zwah2
d3zwah2