Trwa ładowanie...
d4napwu

Większość giełd krajów arabskich zwyżkuje (aktl.)

13.10.Kuwejt (PAP/AFP) - W poniedziałek większość rynków krajów Zatoki Perskiej otworzyło się na plusie, w tym giełdy w Emiratach Arabskich rozpoczęły notowania od wzrostu o 3,3...
Share
d4napwu

13.10.Kuwejt (PAP/AFP) - W poniedziałek większość rynków krajów Zatoki Perskiej otworzyło się na plusie, w tym giełdy w Emiratach Arabskich rozpoczęły notowania od wzrostu o 3,3 proc. w Dubaju i o 4,5 proc. w Abu Dhabi. Giełda w Arabii Saudyjskiej poszła do góry o 5,4 proc.

Giełda w Arabii Saudyjskiej przekroczyła w poniedziałek poziom symboliczny 6.000 pkt, po tym jak miała w sobotę największy od 4 lat spadek.

Kilka minut po otwarciu indeks sektora petrochemicznego "Tadawul All-Shares Index" (Tasi) zanotował 6.133,09 pkt, czyli 6,2 proc,. wzrostu po tym jak w sobotę spadł o 6 proc. do 6.000 pkt.

Dwie giełdy w Emiratach pozytywnie zareagowały na decyzję rządu o gwarancjach dla depozytów bankowych na trzy lata i ochronie systemu finansowego tego kraju.

W Omanie wzrost wyniósł 1,25 proc., a w Kuwejcie, drugiej pod względem wielkości giełdzie świata arabskiego, zanotowano lekki spadek o 0,3 proc. (PAP)

dan/

d4napwu

Podziel się opinią

Share
d4napwu
d4napwu