Trwa ładowanie...

Wielkie zmiany w McDonaldzie

Sieć restauracji McDonald's czekają wielkie zmiany. Spółka chce być bardziej proekologiczna. Zastąpi styropianowe kubeczki papierowymi. Jednocześnie chce promować zdrowy tryb żywienia, oferując warzywa czy owoce zamiast frytek.

Wielkie zmiany w McDonaldzieŹródło: AFP, fot: Bertrand Langlois
d10l24h
d10l24h

Owoce, warzywa, zwykłe ziemniaki czy sałata to produkty, którymi będzie można zastąpić frytki w zamówionych w McDonaldzie zestawach. Firma nie chce promować niezdrowych kombinacji dań w posiłkach dla dzieci. Również tam pojawić się w menu ma więcej owoców i warzyw, a obok napojów gazowanych - mleko, woda i soki.

Koszt takich zmian w menu spółka szacuje na 35 mln dolarów. Decyzja firmy spowodowana jest chęcią przyciągnięcia klientów, którzy preferują inne rozwiązania żywieniowe zamiast wielkich i ciężkostrawnych posiłków.

Nowe opcje mają się pojawić w menu w USA na początku 2014, a do 2020 powinny zostać wprowadzone na wszystkich głównych rynkach.

Spółka zapowiedziała też, że rezygnuje ze styropianowych kubków na rzecz kubków papierowych. W programie pilotażowym wymieniono je już w 2 tys. lokalizacji w USA, a docelowo mają zostać wymienione wszędzie.

Spółka informuje, że ta zmiana ma związek z chęcią wprowadzenia tworzyw, które będą łatwiejsze w recyklingu. Serwis Consumerist wskazuje jednak na inną możliwość. Otóż burmistrz Nowego Jorku, Michael Bloomberg zapowiedział chęć wprowadzenia zakazu używania wszelkich sztucznych materiałów w opakowaniach gotowych dań. Decyzja McDonald's w takim wypadku jest decyzją wyprzedzającą te przepisy.

d10l24h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10l24h