Trwa ładowanie...
d205ijs

Wilbo złożył do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości układowej (opis)

08.01. Warszawa (PAP) - Zarząd Wilbo złożył do Sądu Rejonowego w Gdańsku wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu - poinformowała spółka we wtorkowym...

Share
d205ijs

08.01. Warszawa (PAP) - Zarząd Wilbo złożył do Sądu Rejonowego w Gdańsku wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu - poinformowała spółka we wtorkowym komunikacie.

"Pomimo trudnej sytuacji finansowej dłużnika, w ocenie zarządu, stan jego przedsiębiorstwa daje możliwość prowadzenia działalności gospodarczej umożliwiającej osiąganie zysków i odzyskanie płynności finansowej o czym świadczy fakt, iż spółka pomimo trudnej sytuacji finansowej nadal utrzymuje produkcję i sprzedaje swoje produkty" - napisano w komunikacie.

Zgodnie z propozycjami układowymi 100 proc. spłata należności głównych miałaby nastąpić w przypadku grupy wierzycieli do kwoty 30 tys. zł w terminie 18 miesięcy od uprawomocnienia się postanowienia sądu o zatwierdzeniu układu.

d205ijs

Z kolei powyżej tej kwoty redukcja zobowiązań należności głównej wynieść miałaby 40 proc. i spłata zobowiązań nastąpiłaby w ciągu 5 lat od uprawomocnienia się postanowienia sądu.

"Należy podkreślić, iż dłużnik pozostaje w kontakcie z wierzycielami, których informuje o podejmowanych działaniach restrukturyzacyjnych, uzyskując ich przychylność dla wprowadzanego planu naprawczego, co znajduje wyraz w zawieranych z wierzycielami ugodach sądowych" - napisano w komunikacie.

W lipcu 2012 roku Wilbo złożyło do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej, jednak we wrześniu spółka poinformowała, że chce cofnięcia tego wniosku.(PAP)

seb/ ana/

d205ijs

Podziel się opinią

Share
d205ijs
d205ijs