"Wilk z Wall Street" przestrzega przed "największym przekrętem w dziejach". Chodzi o kryptowaluty

"Wilk z Wall Street" przestrzega przed "największym przekrętem w dziejach". Chodzi o kryptowaluty
Źródło zdjęć: © Facebook.com
Jacek Bereźnicki

23.10.2017 14:15, aktual.: 23.10.2017 16:10

Jordan Belfort, czyli protoplasta głównego bohatera słynnego filmu "Wilk z Wall Street", ostrzega inwestorów przed nieświadomym uwikłaniem się w "największy przekręt w dziejach". Chodzi o tak zwane oferty ICO, które opierają się na zbieraniu kryptowalut na kolejne inwestycje.

Belfort, który za swoje przekręty finansowe trafił na niemal dwa lata do więzienia, obecnie jest mówcą motywacyjnym, który ostrzega inwestorów przed oszustami.

W wywiadzie dla "Financial Timesa" ostrzegł przed błyskawicznie zyskująca popularność formą inwestycji, która jest związana z krypotowalutami takimi jak bitcoin.

Chodzi o tak zwane ICO, czyli Initial Coin Offering. Jest to sposób zbierania środków przez startupy i inne niewielkie, ale "dobrze rokujące" podmioty.

Środki najczęściej zbierane są w postaci kryptowalut, a następnie tworzone są kolejne wirtualne pieniądze, które są inwestowane w różnego rodzaju projekty.

- To największy przekręt w dziejach, tak gigantyczny, że eksploduje w twarz wielu ludzi - ostrzega Belfort. - To dużo gorsze niż to, co ja robiłem - zapewnił.

Szacuje się, że w tym roku wartość ofert ICO przekroczyła już 3 mld dol.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (207)
Zobacz także