Trwa ładowanie...

"Wilk z Wall Street" przestrzega przed "największym przekrętem w dziejach". Chodzi o kryptowaluty

Jordan Belfort, czyli protoplasta głównego bohatera słynnego filmu "Wilk z Wall Street", ostrzega inwestorów przed nieświadomym uwikłaniem się w "największy przekręt w dziejach". Chodzi o tak zwane oferty ICO, które opierają się na zbieraniu kryptowalut na kolejne inwestycje.

"Wilk z Wall Street" przestrzega przed "największym przekrętem w dziejach". Chodzi o kryptowalutyŹródło: Facebook.com
d19ppvx
d19ppvx

Belfort, który za swoje przekręty finansowe trafił na niemal dwa lata do więzienia, obecnie jest mówcą motywacyjnym, który ostrzega inwestorów przed oszustami.

W wywiadzie dla "Financial Timesa" ostrzegł przed błyskawicznie zyskująca popularność formą inwestycji, która jest związana z krypotowalutami takimi jak bitcoin.

Wideo: czym jest bitcoin?

Chodzi o tak zwane ICO, czyli Initial Coin Offering. Jest to sposób zbierania środków przez startupy i inne niewielkie, ale "dobrze rokujące" podmioty.

Środki najczęściej zbierane są w postaci kryptowalut, a następnie tworzone są kolejne wirtualne pieniądze, które są inwestowane w różnego rodzaju projekty.

d19ppvx

- To największy przekręt w dziejach, tak gigantyczny, że eksploduje w twarz wielu ludzi - ostrzega Belfort. - To dużo gorsze niż to, co ja robiłem - zapewnił.

Szacuje się, że w tym roku wartość ofert ICO przekroczyła już 3 mld dol.

d19ppvx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19ppvx