Trwa ładowanie...
d423pxc

Wskaźnik koniunktury w handlu w III kw. spadł kdk o 1,7 pkt. do minus 4,7 pkt. - IRG SGH

...

Share
d423pxc

29.08. Warszawa (PAP) - Wskaźnik koniunktury w handlu w III kw. spadł kdk o 1,7 pkt. do minus 4,7 pkt. - podał w czwartek Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH.

"Wskaźnik koniunktury w III kwartale 2013 roku jest również niższy w porównaniu do wartości sprzed roku (wyniosła ona bowiem +3,0) oraz do średniej dla tego okresu dla ostatnich dziesięciu lat (wynosi ona +2,3 punktu). Na uwagę zasługuje fakt, iż jest to najniższy wskaźnik koniunktury odnotowany dla tego okresu od 2003 roku. Pomimo spadku ogólnego wskaźnika koniunktury, ogólna sytuacja przedsiębiorstw handlowych została przez nie oceniona jako dobra i saldo odpowiedzi na to pytanie wyniosło +5,0 punktów" - napisano w raporcie.

IRG pisze, że na aktualne saldo złożył się następujący rozkład odpowiedzi: 25,4 proc. badanych przedsiębiorstw uznało ogólną kondycję swojego przedsiębiorstwa za dobrą, 54,2 proc. ankietowanych za średnią, natomiast 20,4 proc. za słabą.

d423pxc

"W III kwartale w najlepszej sytuacji były przedsiębiorstwa handlowe działające w następujących branżach: mebli i sprzętu oświetleniowego, obuwia i materiałów skórzanych, artykułów wielobranżowych oraz wyrobów farmaceutycznych, medycznych, kosmetyków i artykułów toaletowych. Podobnie jak w poprzednim kwartale, możliwości poprawy sytuacji przedsiębiorstw handlowych ograniczały następujące czynniki: konkurencja, niedostateczny popyt oraz koszty zatrudnienia pracowników" - napisano. (PAP)

map/ asa/

d423pxc

Podziel się opinią

Share
d423pxc
d423pxc