Trwa ładowanie...
d32s32b

Wskaźnik koniunktury w przemyśle w I wzrósł do minus 2,9 pkt. - IRG SGH

05.02. Warszawa (PAP) - Wskaźnik koniunktury w przemyśle w styczniu wzrósł z powodów cyklicznych o 3,3 pkt. do minus 2,9 pkt. - podał w środowym komunikacie Instytut Rozwoju...

Share
d32s32b

05.02. Warszawa (PAP) - Wskaźnik koniunktury w przemyśle w styczniu wzrósł z powodów cyklicznych o 3,3 pkt. do minus 2,9 pkt. - podał w środowym komunikacie Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH.

"W styczniu 2014 koniunktura w przemyśle przetwórczym poprawiła się. Jest to skutek pozytywnego oddziaływania czynników cyklicznych. Oddziaływanie czynników sezonowych jest negatywne, ale słabnie. W nadchodzących miesiącach oczekiwane jest dalsze umacnianie się pozytywnego oddziaływania czynników cyklicznych i poprawa koniunktury" - napisano w komentarzu do badań.

Z badania wynika, że odnotowano spadek poziomu produkcji, zmalały także zamówienia i to ogółem, jak i eksportowe.

d32s32b

"Przedsiębiorstwa przewidują jednak ich wzrost w nadchodzących miesiącach. Zatrudnienie zwiększyło się, ale tylko w firmach publicznych. Prywatne nie odnotowały zmian poziomu zatrudnienia. Pogorszyła się kondycja finansowa przedsiębiorstw. Także opinie o ogólnej kondycji gospodarki polskiej" - napisano.

IRG podał, że największą poprawę koniunktury odnotowano w sekcji produkcji energii. (PAP)

map/ jtt/

d32s32b

Podziel się opinią

Share
d32s32b
d32s32b