Trwa ładowanie...
d40h0z8

Wydarzenia z kraju w skrócie, czwartek 16 lutego, 17.00

...
Share
d40h0z8

16.02. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- Zmiany mające obniżyć koszty wdrażania ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej przewiduje projekt nowelizacji przygotowany przez posłów PO wspólnie z samorządowcami. W czwartek zdecydowano, że dalsze prace nad nim toczyć się będą w podkomisji.

- Sejmowa komisja kultury i środków przekazu nie przyjęła w czwartek dezyderatu wzywającego premiera Donalda Tuska do zbadania decyzji przewodniczącego KRRiT o nieprzyznaniu miejsca TV Trwam na multipleksie cyfrowym. W głosowaniu nie wzięli udziału posłowie PiS.

d40h0z8

- Wiceminister zdrowia Jakub Szulc poinformował, że wartość tzw. nadwykonań świadczeń medycznych za 2011 r. to mniej więcej 2 mld zł. Dodał, że szczegółowe dane powinny być znane w przyszłym tygodniu, gdy Narodowy Fundusz Zdrowia zamknie rok rozliczeniowy.

- Szef SLD Leszek Miller powiedział po czwartkowym spotkaniu klubu Sojuszu z premierem Donaldem Tuskiem, że było ono spotkaniem "gdzie strony wymieniły się poglądami i argumentami", ale jeszcze jest daleka droga, aby uznały własne racje.

- Po ok. dwóch godzinach, tuż przed godz. 15, zakończyło się w czwartek w Sejmie spotkanie premiera Donalda Tuska z klubem SLD ws. reformy emerytalnej. Spotkanie z SLD rozpoczęło konsultacje premiera z klubami ws. reformy emerytalnej. W czwartek premier spotyka się też z klubem Ruchu Palikota. W przyszłą środę Tusk spotka się z Solidarną Polską. PiS zaprosił premiera na wtorek na godz. 8.30.

- Politycy Solidarnej Polski zapowiedzieli w czwartek, że w przyszłym tygodniu podczas spotkania z premierem Donaldem Tuskiem przedstawią mu swoje propozycje ws. emerytur. Będą też przekonywać szefa rządu do poparcia referendum ws. podniesienia wieku emerytalnego.

d40h0z8

- Posłowie Solidarnej Polski zapowiedzieli wniosek do prokuratury w sprawie kontraktów menedżerskich kierownictw spółek NCS i PL.2012. Argumentowali, że ze słów minister sportu wynika, że kontrakty te przewidują premie niezależnie od sposobu rozwiązania umów.

- Planowana na czwartek "Informacja rządu na temat konfliktu związanego z sytuacją służb mundurowych na tle nierównego ich traktowania w zakresie podwyższania uposażeń w 2012 roku" została przełożona na następne posiedzenie Sejmu. Odbędzie się ono w dniach 29 lutego - 2 marca.

- Ponad 260 uwag do projektu reformy emerytur mundurowych zgłoszono podczas konsultacji społecznych. Termin zgłaszania opinii upłynął 10 lutego, ale do MSW wciąż wpływają kolejne - poinformował w czwartek minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki.

- Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych pozytywnie zaopiniował założenia do projektu wprowadzającego możliwość dostępu on-line przez placówki medyczne do danych Centralnego Wykazu Ubezpieczonych.

d40h0z8

- 64 proc. ankietowanych źle ocenia pracę Sejmu, 20 proc. wystawia mu ocenę pozytywną - wynika z sondażu CBOS. Negatywne oceny przeważają też w stosunku do Senatu. Uznanie dla pracy prezydenta wyraziło 65 proc. respondentów, negatywnie oceniło ją - 22 proc.

- 61 proc. ankietowanych Polaków uważa, że warto stawiać na solidarność międzyludzką; 31 proc. - że ponad wrażliwość na potrzeby innych należy przekładać indywidualizm, walcząc tylko o swoje sprawy - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

- Pierwszych 40 pozytywnych decyzji abolicyjnych dotyczących zalegalizowania pobytu cudzoziemców w naszym kraju wydał w czwartek wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski. Do tej pory spośród 3 tys. wniosków w kraju blisko 80 proc. złożono w woj. mazowieckim.

- MON zaoferowało pomoc mężczyźnie, którego odnaleziono w Tatrach i rozpoznano jako byłego żołnierza; szpital na Szaserów jest gotów go przyjąć - poinformował w czwartek rzecznik resortu Jacek Sońta. (PAP)

amp/ jtt/

d40h0z8

Podziel się opinią

Share
d40h0z8
d40h0z8