Trwa ładowanie...

Wykradli miliony numerów kart kredytowych

Władze Stanów Zjednoczonych oskarżyły czterech Rosjan i jednego Ukraińca o kradzież milionów numerów kart kredytowych. Amerykańska prokuratura mówi o największym przestępstwie hackerskim w historii USA.

Wykradli miliony numerów kart kredytowychŹródło: Thinkstockphotos
d1robe5
d1robe5

Według amerykańskich władz gang hackerów z Rosji i Ukrainy wykradał numery kart kredytowych i dane ich posiadaczy przez 7 lat.

Łącznie skradzionych zostało 160 milionów numerów kart kredytowych, które w swoich bazach danych miały amerykańskie korporacje, takie jak Nasdaq, Dow Jones oraz sieć handlowa JC Penny. Ich straty oszacowano na 300 milionów dolarów. Wśród poszkodowanych są także firmy europejskie w tym Carrefour oraz belgijski bank Dexia.

Hackerzy sprzedawali numery kart kredytowych innym przestępcom w cenie od 15 do 50 dolarów. Ci z kolei wykorzystywali je do pobierania gotówki z bankomatów lub dokonywali zakupy. Dwóch z pięciu zidentyfikowanych przez amerykańską prokuraturę przestępców Władimir Drinkman oraz Aleksander Kalinin zostali aresztowani. Pozostała trójka pozostaje na wolności.

d1robe5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1robe5