Trwa ładowanie...
d1o15w4
d1o15w4

Wyniki ING BSK w II kw. '10 dobre, możliwa pozytywna reakcja rynku (opinia, aktl.)

...
Share
d1o15w4

# dochodzi kolejna opinia #

11.08. Warszawa (PAP) - Zysk netto grupy ING Banku Śląskiego w drugim kwartale 2010 roku wzrósł do 191,5 mln zł i okazał się 5 proc. powyżej oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 183 mln zł. Analitycy pozytywnie oceniają wyniki banku, wskazują na dobrą strukturę przychodów i niższe od oczekiwanych koszty ryzyka. Reakcja rynku na wyniki może być pozytywna.

Oczekiwania dwunastu biur maklerskich co do wyniku netto za II kwartał wahały się od 166 mln zł do 194 mln zł.

d1o15w4

Zysk netto banku w II kwartale 2010 roku wzrósł w porównaniu do analogicznego okresu 2009 roku o 5 proc., a w porównaniu z I kwartałem 2010 roku o 8 proc.

TOMASZ BURSA, IPOPEMA

"Wyniki są powyżej konsensusu, szczególnie pozytywne jest to, że po stronie przychodowej na podstawowej działalności jest powyżej oczekiwań.

Wynik z odsetek jest pozytywny, szczególnie w porównaniu z I kwartale, wynik z prowizji jest dość dobry, sprzedaż ubezpieczeń wzrosła do 10 mln zł z 1 mln zł w I kwartale. Generalnie bank poprawił te segmenty, w których był słaby w I kwartale.

d1o15w4

Pozytywną niespodzianką są niższe rezerwy, mamy tu naprawdę bardzo niski ich poziom.

Koszty działania lekko wzrosły kwartał do kwartału, głównie przez koszty wynagrodzeń, tak jak w innych bankach. Koszty administracyjne są płaskie, jednak bank zwykle notuje najwyższe koszty administracyjne w I kwartale.

Generalnie reakcja rynku powinna być pozytywna"

MAREK JURAŚ, UNICREDIT CAIB

d1o15w4

Bardzo przyzwoite wyniki. Poziom przychodów ogółem jest zgodny z oczekiwaniami rynku natomiast jakość przychodów jest lepsza, bowiem wynik odsetkowy i wynik z opłat i prowizji był lepszy niż oczekiwania i lepszy niż w I kwartale.

Bank +ucierpiał+ wskutek posiadania dużego portfela obligacyjnego i to trochę negatywnie wpłynęło na wynik tradingowy.

Warto zwrócić także uwagę na koszty ryzyka, które w II kwartale były niższe niż w I kwartale, ale to tylko 51 punktów bazowych, jedne z najniższych w sektorze. Jakość portfela jest zdecydowanie lepsza niż w innych bankach, a przez to koszty ryzyka są również niższe.

Po stronie kosztowej nie ma zaskoczenia, trochę lepsze od oczekiwań są koszty ryzyka.

Spodziewam się relatywnie lekko pozytywnej reakcji rynku na te wyniki, rynek jednak nie będzie dziś specjalnie silny". (PAP)

seb/ gor/

d1o15w4

Podziel się opinią

Share
d1o15w4
d1o15w4