Trwa ładowanie...
d13ea0c

Wyniki ING BSK w III kw. zgodne z oczekiwaniami, bez wpływu na kurs akcji na GPW (opinia)

07.11. Warszawa (PAP) - Zysk netto grupy ING Banku Śląskiego w trzecim kwartale 2012 roku wyniósł 203,2 mln zł i okazał się zgodny z oczekiwaniami rynku, który spodziewał się, że...
Share
d13ea0c

07.11. Warszawa (PAP) - Zysk netto grupy ING Banku Śląskiego w trzecim kwartale 2012 roku wyniósł 203,2 mln zł i okazał się zgodny z oczekiwaniami rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 198,3 mln zł. Analitycy oceniają, że wyniki banku powinny mieć neutralny wpływ na zachowanie akcji na środowej sesji.

Oczekiwania dwunastu biur maklerskich co do wyniku netto za III kwartał wahały się od 181 mln zł do 211 mln zł.

Zysk netto w III kwartale 2012 roku spadł o 8 proc. rdr i wzrósł 21 proc. kdk.

d13ea0c

Po trzech kwartałach skonsolidowany zysk netto ING Banku Śląskiego wyniósł 642,3 mln zł, podczas gdy rok wcześniej było to 666,5 mln zł.

MARTA CZAJKOWSKA-BAŁDYGA, KBC SECURITIES

"Wyniki banku nie zaskakują na żadnej linii poza rezerwami, które były trochę niższe niż oczekiwałam, niższe w segmencie kredytów indywidualnych, podczas gdy segment korporacyjny ciągle jest dosyć wysoko, powyżej średniej dla tego banku.

Trochę zaskakują depozyty, gdzie wzrost wolumenów był niższy niż się spodziewałam, za to kredyty rosły trochę szybciej. Widać wzrost w wolumenach, który jednak spowalnia razem z całą gospodarką.

Dyscyplina kosztowa w banku lekko rozczarowuje. Częściowo jest to związane pewnie ze wzrostami wolumenów, ale wydaje się, że bank mógłby postarać się o pokazanie większej dyscypliny w tym zakresie.

Spodziewam się neutralnej reakcji rynku na te wyniki"

(PAP)

seb/ gor/

d13ea0c

Podziel się opinią

Share
d13ea0c
d13ea0c