Trwa ładowanie...
di57f3a

Wyniki ING BSK w IV kw. oraz zapowiedź dywidendy lekko pozytywne (opinia, aktl.)

12.02. Warszawa (PAP) - Analitycy oceniają, że wyniki ING Banku Śląskiego w IV kwartale 2013 roku ze względu na silną stronę przychodową, a także zapowiedź przeznaczenia na...

Share
di57f3a

12.02. Warszawa (PAP) - Analitycy oceniają, że wyniki ING Banku Śląskiego w IV kwartale 2013 roku ze względu na silną stronę przychodową, a także zapowiedź przeznaczenia na dywidendę około 60 proc. zysku za 2013 roku są lekko pozytywne.

MICHAŁ SOBOLEWSKI, DM IDMSA

"Sam wynik za czwarty kwartał jest bliski oczekiwaniom. Widzimy progresje wyniku odsetkowego. Struktura wyników kwartał do kwartału jest dobra, bo rośnie przychód odsetkowy i prowizyjny - skala poprawy była przewidywana przez rynek.

Koszty są niższe kwartał do kwartału, co jest charakterystyczne dla banku, choć nie jest zgodne z trendem. Poziom kosztów zbliżony do oczekiwań rynku.

di57f3a

Rezerwy są zgodnie z oczekiwaniami, choć jest wzrost kwartał do kwartału.

Drugą istotną informacją jest dywidenda. Bank wraca do wypłacania dywidendy. Poziom 60 proc. to kompromis pomiędzy chęcią wzrostu, a dzieleniem się zyskiem z akcjonariuszami.

Reakcja rynku powinna być bliska neutralnej"

KAMIL STOLARSKI, BESI

di57f3a

"Wyniki zaskakują dobrze na podstawowych przychodach, bank pokazał silniejszy wynik odsetkowy głównie na repricingu depozytów. Myślę, że koszty depozytów w ING będą spadały także w kolejnych kwartałach.

Widać, że bankowi +przeszkadzają+ trochę niższe przychody z obligacji, wynik prowizyjny jest silny głównie na wyniku z FX i wyniku na kartach.

Wyniki są odrobinę pozytywne. Dobre przychody sprawiają, że rynek może być bardziej optymistyczny co do wyników banku w przyszłości.

Komentarze zarządu odnośnie wypłaty dywidendy były wcześniej bardzo ostrożne, zapowiedź takiej dywidendy można oceniać lekko pozytywnie. Spodziewałem się, że na dywidendę trafi 50 proc. zysku za 2013 rok".


Zysk netto grupy ING Banku Śląskiego w czwartym kwartale 2013 roku wzrósł do 250,5 mln zł ze 190 mln zł rok wcześniej Zysk banku okazał się o 3 proc. wyższy od oczekiwań rynkowych na poziomie 242,1 mln zł.

di57f3a

Koszty w ostatnim kwartale 2013 roku wyniosły 439,1 mln zł, czyli były nieznacznie niższe od oczekiwanych (445,8 mln zł).

Odpisy z tytułu utraty wartości kredytów wyniosły w czwartym kwartale 76,4 mln zł. Rynek oczekiwał tymczasem odpisów na poziomie 72,5 mln zł.

Bank podał, że jego zarząd będzie rekomendował przeznaczenie na dywidendę około 60 proc. zysku grupy osiągniętego w 2013 roku

W 2013 roku zysk netto grupy ING Banku Śląskiego wynosił 961,5 mln zł. (PAP)

seb/ gor/

di57f3a

Podziel się opinią

Share
di57f3a
di57f3a