Trwa ładowanie...

Wyniki matur 2019. Kiedy wyniki zostaną ogłoszone przez OKE i jak je sprawdzić online?

Wkrótce uczniowie poznają wyniki matur. Sprawdź, kiedy dokładnie zostaną ogłoszone i jak je sprawdzić online. Przygotowano także harmonogram egzaminu poprawkowego.

Share
Wyniki matur 2019. Kiedy wyniki zostaną ogłoszone przez OKE i jak je sprawdzić online?
Źródło: PAP
d31hc4o

Wyniki matur 2019. Kiedy zostaną ogłoszone przez OKE i jak je sprawdzić online?

Tegoroczna matura rozpoczęła się w poniedziałek 6 maja egzaminem z języka polskiego. Uczniowie obowiązkowo przystąpili do dwóch egzaminów w części ustnej oraz czterech egzaminów w części pisemnej.

Oprócz jednego obowiązkowego egzaminu z przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym uczeń mógł przystąpić do testów z nie więcej niż pięciu kolejnych przedmiotów. Matury w terminie głównym zakończyły się 26 maja.

d31hc4o

Obecnie wszyscy absolwenci oczekują na jej rezultaty. Wyniki matur Centralna Komisja Egzaminacyjna zaplanowała na 4 lipca br. Tego dnia nastąpi również przekazanie szkołom oraz zdającym świadectw, aneksów i informacji o rezultatach egzaminów.

Zobacz: Matura 2019. Matematyka zmorą polskich uczniów według NIK

Wyniki matur online zostaną udostępnione pomiędzy godz. 8:00 a 10:00 w czwartek 4 lipca. Na stronach Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (OKE) uruchomione zostaną portale na których, po zalogowaniu się, będzie można sprawdzić wyniki.

Do zalogowania się wymagany będzie login oraz hasło, które uczniowie otrzymali w szkole.

d31hc4o

Wyniki matur 2019. Terminy egzaminu poprawkowego

Absolwenci, aby otrzymać świadectwo, muszą uzyskać co najmniej 30% punktów z egzaminu maturalnego z każdego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej oraz ustnej.

Każdy z uczniów musi także przystąpić do egzaminu z wybranego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym w części pisemnej, dla tego przedmiotu jednak nie jest określony próg zaliczenia.

Dla zdających wszystkich typów szkół, którzy przystąpili do testów ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i nie zdali egzaminu tylko z jednego z nich w części ustnej lub w części pisemnej przygotowano terminy poprawkowe.

Harmonogram matur - terminy poprawkowe:

  • Część ustna (język polski, języki mniejszości narodowych, języki obce nowożytne – prezentacja i wypowiedź – formuła od 2015 r.) – 20–21 sierpnia 2019 r.;
  • Część pisemna – 20 sierpnia 2019 r. (wtorek), godz. 9:00.

Termin ogłaszania wyników poprawkowego egzaminu maturalnego, a także przekazanie szkołom i uczniom świadectw, aneksów i informacji o wynikach odbędzie się 11 września 2019 r.

Źródło: cke.gov.pl, money.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d31hc4o

Podziel się opinią

Share
d31hc4o
d31hc4o