Trwa ładowanie...

Wyższe ceny drobiu wynikiem wzrostu kosztów bezpieczeństwa. Mięsa w sklepach nie zabraknie

Ceny drobiu poszły w ostatnich dniach mocno w górę. Krajowa Rada Drobiarstwa - Izba Gospodarcza informuje, że to przez koszty związane z dodatkowymi materiałami i procedurami bezpieczeństwa. Chodzi oczywiście o pandemię koronawirusa. Instytucja zapewnia jednak, że drobiu w sklepach nie zabraknie.

Wyższe ceny drobiu wynikiem wzrostu kosztów bezpieczeństwa. Mięsa w sklepach nie zabraknieŹródło: East News, fot: Piotr Kamionka/REPORTER
dsvvq7s
dsvvq7s

Krajowa Rada Drobiarstwa - Izba Gospodarcza informuje, że w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce, branża drobiarska działa z zachowaniem szczególnej ostrożności.

- "Utrzymanie ciągłości pracy zakładów drobiarskich jest dla nas obecnie szczególnie istotne. Jako organizacja branżowa pragniemy zwrócić uwagę, że większość pracowników zakładów produkujących mięso i produkty drobiowe nie może przejść w tryb pracy zdalnej. Nie pozwala im na to charakter wykonywanej pracy. Zapewniamy jednak, że zakłady drobiarskie podjęły szereg działań profilaktycznych, mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracy tych osób" - czytamy w komunikacie.

KRD-IG informuje, że drobiu w sklepach nie zabraknie, a rosnące w ostatnich dniach ceny, są wynikiem "wzrostu kosztów materiałów i dodatkowych procedur bezpieczeństwa".

Oglądaj także: Koronawirus uderzy w gospodarkę. "Musimy pogodzić się ze spowolnieniem"

Krajowa Rada Drobiarstwa - Izba Gospodarcza zwraca również uwagę na to, że niekiedy ceny drobiu bywały zaniżone. - "Niewątpliwie klienci dostrzegą również ograniczenie akcji promocji cenowych oferowanych przez dystrybutorów, które często były krzywdzące dla producentów zmuszanych do sprzedaży swoich towarów poniżej kosztów produkcji" - informuje KRD-IG.

dsvvq7s

Pandemia koronawirusa nie przeszkodzi branży drobiarskiej w produkcji mięsa i dostarczaniu go do sklepów. KRD-IG podkreśla, że żywność nie jest ani źródłem, ani drogą zarażenia wirusem. "Zapewniamy, że produkty spożywcze, w tym mięso i produkty drobiowe, są całkowicie bezpieczne, a ich spożywanie nie zwiększa ryzyka zakażenia wirusem" - czytamy w oświadczeniu.

Przywrócenie granic w wielu krajach może być jednak dla wielu branży problemem. - "Polska jest największym producentem drobiu w Europie. Ponad 50% całej naszej produkcji w 2019 roku zostało skierowane na eksport. Dlatego dla wielu zakładów niezmiernie istotne jest dziś utrzymanie możliwości przekraczania granic przez samochody ciężarowe, oczywiście przy zachowaniu wszystkich surowych wymogów dotyczących zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa" - informuje KRD-IG.

dsvvq7s

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

dsvvq7s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsvvq7s