Trwa ładowanie...
d390ibq

Wzrost popytu konsump. w Niemczech oznaczałby normalizację sytuacji zewn. - Belka

04.10. Warszawa (PAP) - Wzrost popytu konsumpcyjnego w kolejnych kwartałach w Niemczech można by interpretować jako oznakę normalizacji sytuacji zewnętrznej - powiedział podczas...

d390ibq
d390ibq

04.10. Warszawa (PAP) - Wzrost popytu konsumpcyjnego w kolejnych kwartałach w Niemczech można by interpretować jako oznakę normalizacji sytuacji zewnętrznej - powiedział podczas spotkania z ekonomistami prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka. Jego zdaniem taki wzrost oznaczałby, że polska gospodarka ma solidne oparcie w gospodarce europejskiej dla swojego wzrostu.

Pytany, jaki sygnał można by odczytać jako oznakę normalizacji sytuacji zewnętrznej, Belka odpowiedział:

"Najlepszą daną dla Polski byłby wzrost popytu konsumpcyjnego w Niemczech. Oznaczałoby to, że ten wzrost (w Niemczech - PAP) byłby bardziej stabilny i nie oparty wyłącznie o eksport. (...) Jeżeli z kwartału na kwartał, w trzecim i czwartym kwartale, popyt konsumpcyjny w Niemczech zacząłby solidnie rosnąć, to jest dla nas dobra informacja, że mamy solidne oparcie w gospodarce europejskiej dla swojego wzrostu."

"Patrzymy na inwestycje, to jest pewna zgadywanka, tego żaden model nie powie. Jeżeli wierzymy w to, że model ożywienia w inwestycjach będzie nieliniowy, to nie sposób powiedzieć, kiedy to będzie. Gdyby sytuacja globalna się normalizowała, bylibyśmy bliżsi ruchu stóp" - dodał. (PAP)

fdu/ nik/ bg/ jba/

d390ibq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d390ibq