Trwa ładowanie...

Z tego kraju przywieziesz 19 tys. zł. Tyle wynosi miesięczna pensja

Polacy, którzy decydują się na pracę sezonową za granicą, najczęściej wybierają takie kraje jak Niemcy, Czechy, Szwecja czy Norwegia. W tych krajach zarobki mogą dochodzić nawet do 19 tys. zł miesięcznie, co jest znacznie wyższym wynagrodzeniem niż to, które oferowane jest w Polsce.

Zarobki w Czechach, Niemczech, Szwecji i NorwegiiZarobki w Czechach, Niemczech, Szwecji i NorwegiiŹródło: East News, fot: Piotr Mecik
d25zzga
d25zzga

Zgodnie z danymi zawartymi w raporcie Personnel Service, Polacy, którzy podejmują decyzję o wyjeździe do pracy sezonowej za granicę, najczęściej robią to w systemie wahadłowym, czyli pracują za granicą w okresie od marca do grudnia. Wynagrodzenia, które mogą otrzymać za swoją pracę, są zróżnicowane, ale zazwyczaj są kilkukrotnie wyższe niż te, które mogliby otrzymać za tę samą pracę w Polsce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dealer Rolls-Royce, McLaren, Aston Martina "Sprzedaję 2,5 tys aut rocznie" Piotr Fus w Biznes Klasie

Tyle można zarobić w Czechach

W Czechach, na przykład, wynagrodzenia w sektorze produkcji wahają się od 1,5 tys. euro brutto do 2 tys. euro brutto miesięcznie. Pracownicy na stanowiskach takich jak monter konstrukcji stalowych czy mechanik mogą liczyć na wynagrodzenie na poziomie ok. 2,1 tys. euro brutto. Spawacze mogą zarobić ok. 2,2 tys. euro brutto, a osoby zainteresowane pracą w gastronomii (kelnerzy lub pomocnicy kucharzy) zarabiają ok. 2 tys. euro brutto miesięcznie. W sektorze IT można liczyć na ok. 4 tys. euro brutto miesięcznie.

Wynagrodzenie za pracę w Niemczech

Z kolei w Niemczech, pracownicy magazynu, produkcji oraz osoby zajmujące się sprzątaniem mogą oczekiwać miesięcznych zarobków w wysokości ok. 2,2 tys. euro brutto. Opiekunki medyczne mogą zarobić 2,3 tys. euro brutto w ciągu miesiąca. Praca w ogrodnictwie oferuje ponad 2,6 tys. euro brutto. Na stanowiskach związanych z produkcją części metalowych pracownicy mogą zarobić w ciągu miesiąca do ok. 2,7 tys. euro brutto.

d25zzga

Malarze budowlani zarabiają od 2,52 tys. euro brutto do 2,8 tys. euro brutto miesięcznie, a pracownicy drogowi otrzymują ok. 3,1 tys. euro brutto za miesiąc pracy. Stolarze w Niemczech mają możliwość zarobienia od 2,6 tys. euro brutto do 3,8 tys. euro brutto w ciągu miesiąca. W sektorze IT stawki zaczynają się od 3,5 tys. euro brutto, do 5,5 tys. euro brutto miesięcznie.

Zarobki w Szwecji

W Szwecji oferowane stawki to kwoty netto. Pracownicy produkcji mogą oczekiwać miesięcznego wynagrodzenia na poziomie ok. 2,1 tys. euro netto, podczas gdy opiekunowie osób starszych mogą zarobić od 2,6 tys. euro netto do 3 tys. euro netto miesięcznie. Brukarze zarabiają ok. 3,6 tys. euro netto, a piaskarze ok. 3,8 tys. euro netto.

Operatorzy robotów spawalniczych oraz zbrojarze budowlani mogą liczyć na zarobek w przedziale 3,6 tys. - 4,2 tys. euro netto w ujęciu miesięcznym. Spawacze i monterzy konstrukcji stalowych mogą dostać ofertę do 4,2 tys. euro netto miesięcznie, a pracownicy ogólnobudowlani do 4,5 tys. euro netto.

Wysokie zarobki hydraulików w Norwegii

Natomiast w Norwegii stolarze-cieśle mogą oczekiwać miesięcznego wynagrodzenia w przedziale od 3,3 tys. do 3,8 tys. euro netto, podobnie jak pracownicy sezonowi, których zarobki wynoszą od 3,5 tys. do 3,8 tys. euro netto miesięcznie. Dla brukarzy oraz pracowników pracujących w rzeźni stawki miesięczne mogą sięgać ok. 4 tys. euro netto. Mechanicy okrętowi, spawacze oraz pracownicy ogólnobudowlani zarobią do 4 tys. euro netto w ujęciu miesięcznym. Hydraulikom oferuje się od 4 do 4,5 tys. euro netto miesięcznie.

d25zzga

Personnel Service S.A. to firma, która zajmuje się m.in. rekrutacją pracowników z Ukrainy na potrzeby pracodawców w Polsce, outsourcingiem, pracą tymczasową, rekrutacją stałą i specjalistyczną dla branż IT i medycyna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d25zzga
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25zzga