Trwa ładowanie...

Zakaz handlu - ktoś zyska, a ktoś straci. Te sklepy już wygrały na nowych przepisach

Pierwsza niedziela z zakazem handlu to wyzwanie dla wszystkich - klientów i handlowców. Ci pierwsi muszą zmienić nawyki zakupowe, ci drudzy - przetrwać bez dnia, w którym zarabia się najwięcej. Ustawa przewiduje szereg wyjątków - między innymi handel będzie dozwolony na stacjach kolejowych. Na tym mogą zyskać sklepy przy dworcach. Sklepy Biedronka przeżywają dziś oblężenie. Na zakazie wygrywa już także Żabka.

Zakaz handlu - ktoś zyska, a ktoś straci. Te sklepy już wygrały na nowych przepisachŹródło: PAP
d25xp4i
d25xp4i

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę obowiązuje od 1 marca. Pierwsza niedziela bez handlu to jednak 11 marca, a kolejna – 18 marca. To oznacza, że w większości sklepów nie będzie można zrobić zakupów. Jednak nie we wszystkich.

Niedzielna sprzedaż nadal dozwolona będzie - poza cukierniami, piekarniami czy kwiaciarniami - m.in. na stacjach benzynowych, w hotelach i restauracjach, w autobusach oraz na dworcach. Pisaliśmy już m.in. o centrum handlowym Metropolia w Gdańsku, która ma zamiar dobudować poczekalnię dla pasażerów, punkty informacyjne oraz kasy biletowe. Wszystko po to, aby ominąć zakaz handlu w niedzielę.

Zobacz:

Wielkim wygranym nowych przepisów może być Biedronka – kilka sklepów sieci zlokalizowanych jest właśnie przy stacjach kolejowych. Pięć z nich będzie otwarta w niedzielę. Portal money.pl uzyskał potwierdzenie od Jeronimo Martins, właściciela Biedronek, że sklepy zlokalizowane na dworcach będą działać normalnie. Wcześniej o sprawie pisaliśmy tutaj.

d25xp4i

Chodzi dokładnie o dwie placówki handlowe w stolicy - na dworcach Warszawa Centralna i Wschodnia - oraz po jednej w Krakowie, Poznaniu i Grudziądzu. Dowodem na to, że Biedronka może na zakazie zyskać jest film poniższy film z tej niedzieli. Jak widać na zakupach było całkiem sporo osób.

Jeszcze więcej klientów było w jednej z wrocławskich Żabek, gdzie ochrona musi nadzorować ruch i wpuszczać kolejnych kupujących dopiero po wyjściu części z nich. Wszystko dlatego, że sporo osób pojawiło się w sklepie, aby zrobić tam większe zakupy.

Czytelnicy przesłali nam także zdjęcia z parku na warszawskiej Pradze. Kolejka po watę cukrową robi wrażenie.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: WP.PL
WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: WP.PL

Kolejna niedziela, podczas której będzie obowiązywać zakaz handlu szykuje się już 18 marca. Ciekawe, czy tydzień wystarczy Polakom, by przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości?

d25xp4i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25xp4i