Trwa ładowanie...

Zakaz handlu w niedzielę. Oto co naprawdę myślą o nim Polacy

Dwie niedziele bez handlu za nami. Ponad połowa Polaków jest zadowolona z przepisów wprowadzonych przez PiS, które ograniczyły handel w naszym kraju.

Zakaz handlu w niedzielę. Oto co naprawdę myślą o nim PolacyŹródło: East News, fot: Jan Bielecki
d21wcve

Jak pokazują badania najnowszego sondażu IBRiS przygotowanego dla "Rzeczpospolitej", 52 proc. ankietowanych Polaków wypowiada się pozytywnie o zakazie handlu w niedzielę, a aż 33 proc. jest zdecydowanie na "tak". Niezadowolonych z zamknięcia sklepów jest 41 proc. pytanych. Zdania nie ma tylko 7 proc.

Najgorzej nowe przepisy oceniają ludzie młodzi w wieku między 18. a 29. rokiem życia. Może to wynikać z faktu, że ankietowani obawiają się, że stracą dorywczą pracę w weekendy. Niezadowoleni są także mieszkańcy wsi. Przeszło połowa z ankietowanych (52 proc.) uważa, że są to raczej złe przepisy, a zdecydowanie na nie jest 18 proc. przepytanych.

Sprytni Polacy omijają zakaz handlu w niedziele. Jarosław Gowin: "może trzeba wprowadzić korekty"

Zdecydowana większość Polaków dzień wolny spędziła ten czas z rodziną w domu lub na spacerze. Ponad 13 proc. wypoczywała z przyjaciółmi, a 13,6 proc. - samotnie. Do kościła poszło jedynie 28,1 proc. ankietowanych.

d21wcve
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21wcve