Trwa ładowanie...

Zakaz handlu w niedzielę. Szykują się zamiany w prawie

Zaostrzający się z każdym rokiem zakaz handlu w niedzielę odbił się małych sklepach. Nie wszyscy są jednak z jego powodu niezadowoleni.

Zakaz handlu w niedzielę. Szykują się zamiany w prawieŹródło: East News
d1hsljo
d1hsljo

Rok działania zakazu handlu w Polsce miał swoje konsekwencje. Mali przedsiębiorcy mówią o upadku blisko 16 tys. sklepów. Rząd, jak sam przekonuje, analizuje sytuację.

Jak przypomina "Fakt", minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz już przygotowała analizę, z której wynika że sklepy powinny być czynne w dwie niedziele w miesiącu.

Szykują się więc zamiany – dowiedział się dziennik. W jakim kierunku? Tu pewności nie ma, ale mają trwać rozmowy w PiS, aby tylko jedna niedziela w miesiącu była handlowa. Decyzji wciąż nie ma.

d1hsljo

Zobacz: Zakaz handlu w niedzielę. "Skala destrukcji i zniszczenia jest olbrzymia"

Zarówno rząd, związki zawodowe, jak i sami sklepikarze są podzieleni w sprawie zakazu handlu. Jedni, jak pisze fakt wskazują na straty i konieczność zamknięcia swojego biznesu, innym ograniczenia nie robią różnicy, ale są i tacy, którzy twierdzą, że na nich zyskali.

Jeden z właścicieli prowadzi sklep osiedlowy na obrzeżach Biskupca i jak twierdzi, jego obroty zwiększyły się o 30 proc. – pisze "Fakt". - Najczęściej przychodzą okoliczni mieszkańcy – opowiada. W jego mieście nie ma zbyt wielu marketów, więc mieszkańcy też nie mają nawyku robienia dużych zakupów na weekend – wyjaśniał dziennikowi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1hsljo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hsljo

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj