Trwa ładowanie...

Zakaz importu mleka i produktów mlecznych z 12 ukraińskich firm

Rosyjski urząd kontroli Rospotriebnadzor wprowadza od piątku zakaz dostaw mleka i produktów mlecznych pochodzących z zakładów należących do 12 firm ukraińskich. Powodem jest naruszenie wymogów dotyczących ochrony praw konsumentów - oświadczył Rospotriebnadzor.

Share
Zakaz importu mleka i produktów mlecznych z 12 ukraińskich firmŹródło: Fotolia, fot: Nitr
d3twpbl

W szczególności, stwierdzono przypadki zanieczyszczenia mikrobami oraz niespełnianie norm podczas badania serów produkowanych przez Milkiland z Kijowa - oświadczyły rosyjskie służby. Zakaz dotknie siedmiu zakładów tej firmy.

Jest to kolejny przypadek zakazu sprowadzania produktów ukraińskich firm mleczarskich; poprzednie restrykcje wprowadzono w kwietniu.

Jak przypomina AFP, Rosja często oskarżana jest o używanie restrykcji handlowych w charakterze sankcji wobec krajów, z którymi jej relacje się pogarszają. W przeszłości m.in. wprowadziła zakaz importu wina gruzińskiego czy produktów mlecznych z poradzieckich państw bałtyckich.

Na początku bieżącego tygodnia Rosja poważnie ograniczyła import mięsa z Mołdawii. UE oceniła ten krok jak rodzaj odwetu za podpisanie przez ten kraj umowy stowarzyszeniowej z Unią.

d3twpbl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3twpbl
d3twpbl