ycipk-4cipf3

Zamknięta przestrzeń powietrzna nad Belgią. Duże opóźnienia

Loty do Brukseli czy Antwerpii są odwoływane. Wszystko przez błąd w systemie bazy lotów, używanym przez belgijskie służby kontroli ruchu lotniczego Belgocontrol. Samoloty nie mogły latać przez kilka godzin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pasażerowie odwołanego lotu z Warszawy do Brukseli
Pasażerowie odwołanego lotu z Warszawy do Brukseli (WP.PL)
ycipk-4cipf3

„Ze względy na wyjątkową sytuację, ruch lotniczy zostaje czasowo wstrzymany. Pracujemy nad jej rozwiązaniem. Monitorujemy to, co się dzieje” – napisał Belgocontrol na swoim twitterowym profilu.

Oznaczało to, że do Belgii nie mógł przylecieć żaden samolot. Ani żaden nie opuścił tego kraju.

Również pasażerowie lecący dzisiaj z warszawskiego Okęcia do stolicy Belgii zostali poinformowani, że ich lot się dzisiaj nie odbędzie.

ycipk-4cipf3

Jak często latają Polacy?

Ostatecznie, po godz. 18, Belgocontrol podał, że przestrzeń powietrzna znów jest otwarta.

ycipk-4cipf3

Podobne incydenty zdarzały się już tego lata. EasyJet, Ryanair, IAG czy Lufthansa odwoływały loty często jak nigdy wcześniej. Wszystko przez strajki kontrolerów lotniczych, problemy z personelem czy niesprzyjające warunki pogodowe.

W środę przez chwilę sparaliżowane było lotnisko Heathrow w Londynie. Stało się to po tym, jak ewakuowano wieżę kontroli lotów po ogłoszeniu alarmu pożarowego oraz problemów British Airways z systemem informatycznym.

W tym tygodniu 300 lotów odwołał irlandzki przewoźnik Ryanair. Było to podyktowane strajkiem pilotów z Hiszpanii, Portugalii i Belgii. Feralna wiadomość dotarła do ponad 50 tys. pasażerów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-4cipf3
Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4cipf3

ycipk-4cipf3
ycipk-4cipf3