Trwa ładowanie...
d16wfig
d16wfig
Dom Maklerski BZ WBK
sesja

Zamknięte rynki w USA nie zniechęciły do zakupów

Kolejny raz zamknięte rynki amerykańskie osłabiły aktywność inwestorów w Warszawie. W efekcie poniedziałkowy wzrost prowadzony był przy niższych obrotach, które nie przekroczyły miliarda złotych.
Share
d16wfig

Mimo tego warszawski parkiet wykorzystał utrzymujący się na zagranicznych rynkach umiarkowanie dobry klimat i kontynuował poniedziałkowy wzrost. Ostatecznie WIG oraz WG20 zyskały odpowiednio 1,6 i 1,92 procent, zaś sWIG80 pozostała nieco słabszy i zyskał 0,87 procent.

Warto zwrócić uwagę, że popyt koncentrował się przede wszystkim na akcjach dwóch największych banków PKO BP i Pekao, gdzie zwyżka liderów została poparta pokaźnym łącznie obrotem prawie 500 milionów złotych. Wyraźnie mniejszymi wolumenami charakteryzował się handel na pozostałych spółkach z WIG20, gdzie niezbyt silny popyt nie był w stanie skutecznie przeciwstawić się wszechobecnym zleceniom koszykowym, które może niezbyt duże, ale za to systematycznie uniemożliwiały przyspieszenie zwyżki WIG20.

Na szerokim rynku bohaterami sesji zostały akcje Petrolinvestu, które po ustanowieniu w ubiegły czwartek absolutnego minimum, kontynuowały w dniu dzisiejszym dynamiczne odbicie zyskując przy wyraźnie wyższym wolumenie jedną czwartą swojej piątkowej wartości. Z kolei informacja o zakończeniu działalności podstawowej przez Polrest spowodowała wyprzedaż jego papierów i wyznaczanie nowych minimów.

d16wfig

Mimo wyraźnej zwyżki sesja może pozostawiać pewien niedosyt zważywszy na wybiórcze zachowanie kupna. Wejście WIG20 w istotną strefę oporu 2257-2286 punktów będzie poważniejszym testem dla faktycznej siły i determinacji popytu zwłaszcza, że chęć realizacji krótkoterminowego zysku może zwiększyć aktywność strony podażowej już na najbliższej sesji.

Paweł Kubiak
makler
DM BZ WBK

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d16wfig

Podziel się opinią

Share
d16wfig
d16wfig