Trwa ładowanie...
d19imjx
11-03-2016 09:58

Zapisy na II transzę obligacji Ghelamco o wartości 30 mln zł ruszają dzisiaj

Warszawa, 11.03.2016 (ISBnews) - Zapisy na drugą transzę w ramach programu emisji obligacji Ghelamco Invest rozpoczynają się dziś i potrwają do 29 marca 2016 r. Wartość nominalna papierów w obecnej transzy wynosi 30 mln zł, poinformowała spółka.

d19imjx
d19imjx

"Papiery serii PPF oferują oprocentowanie zmienne oparte o stopę WIBOR 6M i powiększone o marżę w wysokości 4%. W pierwszym okresie odsetkowym ich oprocentowanie wyniesie 5,74% w stosunku rocznym, a odsetki będą wypłacane co pół roku. Termin wykupu zaplanowano na 30 marca 2020 r. " czytamy w komunikacie.

W marcu br. spółka zakończyła emisję obligacji serii PPE, w ramach której pozyskała 50 mln zł. Cały program obligacji spółki ma wartość 350 mln zł.

"Komplet chętnych na nasze papiery dłużne zgromadziliśmy już w pierwszym dniu emisji z 3 marca, podobnie zresztą jak w przypadku ostatniej transzy z ubiegłego roku. Dzięki pozyskanym środkom będziemy mogli wykorzystać tegoroczną korzystną koniunkturę w branży nieruchomości komercyjnych i realizować kolejne, spektakularne projekty" - powiedział dyrektor finansowy Jarosław Jukiel, cytowany w komunikacie.

Oferującym jest Pekao Investment Banking. W skład konsorcjum dystrybucyjnego wchodzą: Centralny Dom Maklerski Pekao S.A., Dom Inwestycyjny Xelion, Dom Maklerski Pekao, Dom Maklerski PKO Banku Polskiego, Biuro Maklerskie Alior Banku, Dom Maklerski mBanku.

Obligacje serii PPF będą notowane na rynku regulowanym GPW Catalyst.

Ghelamco Poland to jeden z wiodących deweloperów i generalnych wykonawców działających na polskim rynku nieruchomości komercyjnych oraz lider zrównoważonego budownictwa w Polsce. Firma specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni biurowych i magazynowych.

(ISBnews)

d19imjx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19imjx