Trwa ładowanie...
d1kz8oy
08-12-2015 18:06

ZE PAK ma porozumienie z bankami ws. niedotrzymania harmonogramu inwestycji

Warszawa, 08.12.2015 (ISBnews) - Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK) zaakceptował warunki konsorcjum banków w sprawie uregulowania kwestii niedotrzymania harmonogramu realizacji projektu modernizacji bloków 1-4 w Elektrowni Pątnów I, podała spółka. W ramach porozumienia, spółka przedstawi bankom opis dalszej strategii z uwzględnieniem przesunięcia terminów inwestycji.

d1kz8oy
d1kz8oy

W skład konsorcjum banków, które udzieliły ZE PAK kredytu w wysokości 1,2 mld zł: wchodzą mBank, Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK)
, Bank Millennium, Bank Polska Kasa Opieki i PKO Bank Polski.

"Zgodnie z zaakceptowanymi przez spółkę warunkami kredytodawcy do dnia 31 maja 2016 roku zrzekli się wykonywania praw wynikających z niedotrzymania harmonogramu realizacji projektu inwestycyjnego, spółka zobowiązała się natomiast w terminie do 29 lutego 2016 roku do przedstawiania kredytodawcom opisu dalszej strategii spółki i grupy kapitałowej ZE PAK S.A. uwzględniającej przesunięcie terminu rozpoczęcia modernizacji bloków 3 i 4 wraz ze strategią dalszej eksploatacji tych bloków oraz zaktualizowanego modelu finansowego dla spółki i grupy" - czytamy w komunikacie.

ZE PAK i konsorcjum banków w terminie do 31 maja 2016 r. podejmą decyzje w sprawie przesunięcia terminu dostępności i wypłat kredytu dla bloków 3 i 4 lub ograniczenia zakresu projektu inwestycyjnego i rezygnacji z części kredytu przeznaczonego na jego dalszą realizację, podano także.

Grupa ZE PAK, w której Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin jest spółką dominującą, prowadzi działalność obejmującą wydobycie węgla brunatnego, jak również wytwarzanie oraz sprzedaż energii elektrycznej i ciepła. Aktywa wytwórcze Grupy obejmują cztery elektrownie opalane węglem brunatnym (Pątnów II, Pątnów I, Adamów i Konin) oraz blok opalany biomasą. Grupa, pod względem ilości wytwarzanej energii elektrycznej, jest piątym wytwórcą w Polsce z udziałem wynoszącym około 7% w krajowym rynku wytwarzania energii elektrycznej. Spółka jest notowana na GPW od 2012 r.

(ISBnews)

d1kz8oy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kz8oy