Trwa ładowanie...
dklt6do

ZE PAK wziął 1,11 mld zł kredytu na modernizację bloków w Elektrowni Pątnów

13.03. Warszawa (PAP) - ZE PAK podpisał z konsorcjum BGK, mBanku, Banku Millennium, Pekao oraz PKO BP umowę kredytu o wartości 1,11 mld zł na modernizację bloków 1-4 w Elektrowni...

dklt6do
dklt6do

13.03. Warszawa (PAP) - ZE PAK (Zobacz notowania spółki ») podpisał z konsorcjum BGK, mBanku, Banku Millennium, Pekao oraz PKO BP umowę kredytu o wartości 1,11 mld zł na modernizację bloków 1-4 w Elektrowni Pątnów - podał ZE PAK w komunikacie. Spłata kredytu jest zaplanowana do 31 grudnia 2023 r.

Spółka poinformowała, że koszty projektu zostaną sfinansowane do 61,92 proc. środkami pochodzącymi z uzyskanego kredytu, a w pozostałym zakresie będą pokryte środkami własnymi.

Zgodnie z treścią umowy ZE PAK może wykorzystać kredyt nie później niż do 31 grudnia 2016 r.

Dodatkowo ZE PAK otrzymał 90 mln zł kredytu na refinansowanie zadłużenia z 2006 r. zaciągniętego na na budowę instalacji odsiarczania spalin dla bloków Elektrowni Pątnów.

dklt6do

Z komunikatu wynika, że udział BGK w łącznej kwocie kredytu wynosi 400 mln zł, a Banku Millennium, mBanku, Pekao oraz PKO Bank Polski SA po 200 mln zł.

Celem inwestycji, która stanowi końcowy etap procesu modernizacji Elektrowni Pątnów, jest zapewnienie bezpiecznej eksploatacji bloków 1-4 do 2030 roku.

"Obecnie w Elektrowni Pątnów I realizowany jest końcowy etap modernizacji, obejmujący swoim zakresem cztery bloki energetyczne o mocy 200 MW każdy. Podstawowym jej efektem będzie podniesienie mocy zainstalowanej o około 80 MW, zwiększenie sprawności bloków z 33,5 proc. do 37,5 proc. oraz przedłużenie ich żywotności o 50-70 tys. godzin. Po zrealizowaniu modernizacji nastąpi również zmniejszenie emisji gazów do środowiska (SO2, CO2, NOx) do poziomu spełniającego wszelkie wymagania krajowe i Unii Europejskiej w tym zakresie" - napisano w komunikacie prasowym. (PAP)

mj/ jtt/

dklt6do
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dklt6do