Trwa ładowanie...
d2vnat2
09-11-2016 09:35

Złoty jest relatywnie mocny, może się jednak osłabić

Po wyborze Donalda Trumpa na stanowisko prezydenta USA złoty pozostaje relatywnie mocny i nie odnotowuje dużych zmian. W ocenie ekonomistów, w kolejnych godzinach polskie aktywa mogą się osłabić, ale w następnych dniach się ustabilizują.

d2vnat2
d2vnat2

O godz. 9.15 EUR/PLN było na poziomie 4,336, USD/PLN na 3,900, a CHF/PLN na 4,012.

"Pierwszą reakcją na polskim rynku będą umiarkowane wzrosty rentowności obligacji i wystromienie krzywej (ryzyko kredytowe, niepewność). Można spodziewać się solidnych spadków na giełdzie oraz osłabienia złotego, który w momencie pisania tego tekstu jest niewiarygodnie mocny (=silny ruch jest możliwy po otwarciu rynków kasowych)" - napisali ekonomiści mBanku.

Początkowej nerwowej reakcji oczekują ekonomiści Banku Pekao.

"Prawdopodobne zwycięstwo Donalda Trumpa osłabiło złotego do 4,35/EUR. Oczekujemy wahań w tej okolicy w oczekiwaniu na kolejne doniesienia z USA. Długoterminowe obligacje skarbowe mogą nieznacznie tracić i następnie stabilizować się w kolejnych dniach. W dłuższym horyzoncie kluczowe dla inwestorów będą działania Fed i EBC" - napisali w komentarzu.

d2vnat2

W środę odbędzie się konferencja po posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej.

"Dyskusja towarzysząca projekcji inflacyjnej podczas dzisiejszego posiedzenia RPP może wyraźniej akcentować ryzyka dla wzrostu. Z tego powodu mogą się pojawić oczekiwania na spadki stóp procentowych, co powinno hamować wzrosty rentowności na długim końcu" - napisali ekonomiści mBanku.

Ekonomiści Banku Millennium uważają, że w obliczu amerykańskich wyborów konferencja RPP zejdzie na drugi plan.

"Ze względu na dominację czynników zewnętrznych na wycenie złotego kończące się dziś posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej nie będzie miało znaczenia nawet w obliczu najnowszej projekcji inflacji i PKB" - napisali w komentarzu.

d2vnat2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vnat2