Trwa ładowanie...
d1blsi4

Złożono pozew arbitrażowy przeciwko Zachemowi z grupy Ciechu

08.01. Warszawa (PAP) - Air Products Chemical Europe i Air Products LLC złożyły pozew arbitrażowy przeciwko Zachemowi z grupy Ciechu, domagając się od spółki zapłaty 98,61 mln USD...

Share
d1blsi4

08.01. Warszawa (PAP) - Air Products Chemical Europe i Air Products LLC złożyły pozew arbitrażowy przeciwko Zachemowi z grupy Ciechu, domagając się od spółki zapłaty 98,61 mln USD plus dodatkowej kwoty odszkodowania - poinformował Ciech w komunikacie. Roszczenia uzasadniają niezgodnym z prawem rozwiązaniem przez Zachem umowy dostaw aminy. Ciech uważa pozew za bezzasadny.

"Zdaniem emitenta, Air Products nie przysługuje roszczenie pieniężne, którego domaga się od Zachem, gdyż według informacji posiadanych przez emitenta, umowa została przez Zachem skutecznie wypowiedziana i uległa rozwiązaniu zgodnie z jej postanowieniami" - podał Ciech.

"Jedyną znaną emitentowi przyczyną wypowiedzenia umowy przez Zachem było naruszenie umowy przez Air Products oraz że to Zachem przysługują roszczenia odszkodowawcze przeciwko Air Products w związku z naruszeniami umowy przez Air Products" - napisano w komunikacie. (PAP)

morb/ asa/

d1blsi4

Podziel się opinią

Share
d1blsi4
d1blsi4