Trwa ładowanie...
dmpx6rr

ZM Henryk Kania zakładają dwucyfrową dynamikę przychodów i utrzymanie rentowności EBITDA w '12 i '13

27.03. Warszawa (PAP) - Zakłady Mięsne Henryk Kania spodziewają się w tym i przyszłym roku dwucyfrowej dynamiki przychodów oraz utrzymania rentowności EBITDA na poziomie ponad 7...

dmpx6rr
dmpx6rr

27.03. Warszawa (PAP) - Zakłady Mięsne Henryk Kania spodziewają się w tym i przyszłym roku dwucyfrowej dynamiki przychodów oraz utrzymania rentowności EBITDA na poziomie ponad 7 proc. - poinformował podczas konferencji prezes spółki, Henryk Kania. Firma w ciągu roku-półtora chce dokonać akwizycji.

"Chcemy, by dynamika przychodów w tym i przyszłym roku była dwucyfrowa. Zakładamy również zachowanie rentowności EBITDA na poziomie ponad 7 proc." - powiedział na konferencji Kania.

"W związku z tym, że spodziewamy się znaczącego wzrostu sprzedaży, bo nie będzie to dynamika na poziomie tylko 10 proc., zwiększeniu ulegnie także nasz zysk netto" - dodał.

Prezes poinformował, że moce produkcyjne, które spółka posiada obecnie, pozwolą jej na generowanie ponad 500 mln zł przychodów rocznie.

dmpx6rr

"Aby osiągnąć sprzedaż powyżej tej kwoty musimy przejmować. Naszym celem jest zdecydowana dynamika przychodów, dlatego na przestrzeni roku-półtora chcemy dokonać akwizycji" - dodał.

Kania podał, że w ostatnich latach nakłady inwestycyjne ZPM Henryk Kania sięgały ponad 10 mln zł rocznie.

"Inwestycje będą oczywiście kontynuowane, natomiast nie będą one tak duże jak w ubiegłych latach. Będą one miały na celu przede wszystkim zapewnienie lepszej logistyki produkcji" - skomentował.

Zgodnie z szacunkowymi danymi spółki Zakłady Przetwórstwa Mięsnego Henryk Kania, do której wyników porównywane będą rezultaty osiągnięte przez giełdową spółkę Zakłady Mięsne Henryk Kania, w 2011 r. wypracowała ona 310 mln zł przychodów i 5,25 mln zł zysku netto. Rentowność EBITDA wyniosła 7,29 proc.

dmpx6rr

Zakłady Mięsne Henryk Kania (wcześniej IZNS Iława) zamierzają połączyć się z Zakładami Przetwórstwa Mięsnego Henryk Kania z Pszczyny do końca II kwartału tego roku.

Pod koniec listopada 2011 roku notowany na GPW IZNS Iława podpisał umowę inwestycyjną z Henrykiem Kanią, dotycząca nabycia akcji w kapitale zakładowym Zakładów Przetwórstwa Mięsnego Henryk Kania w zamian za wyemitowane w tym celu akcje IZNS.

15 lutego br. podmiot zależny od Henryka Kani objął akcje IZNS reprezentujące 65,95 proc. kapitału zakładowego tej spółki. Jednocześnie IZNS nabył akcje stanowiące 26,15 proc. udziałów w kapitale zakładowym ZPM Henryk Kania.

dmpx6rr

Celem dokończenia inwestycji w ZPM Henryk Kania poprzez nabycie reszty akcji tej spółki, 5 marca br. NWZA IZNS Iława zdecydowało o emisji warrantów subskrypcyjnych zamiennych na akcje.

21 marca nastąpiła rejestracja zmiany nazwy giełdowej spółki na Zakłady Mięsne Henryk Kania, a od wtorku 27 marca, spółka pod tą nazwą notowana jest na GPW.

ZPM Henryk Kania są producentem wyrobów mięsnych, który dostarcza swoje produkty do sieci handlowych na terenie całego kraju. Około 8 proc. przychodów generowane jest przez eksport, głównie do Wielkiej Brytanii, Czech, Niemiec, Bułgarii i Rumunii.

Spółka posiada dwa zakłady, w których zatrudnia łącznie ponad 700 osób. (PAP)

jow/ ana/

dmpx6rr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmpx6rr