Trwa ładowanie...

Zmiany w PKP. Pociągiem pojedziemy jedynie, gdy wykupimy rezerwację

Zmiany w PKP stają się faktem. Już od poniedziałku 1 czerwca dostępne będą wszystkie z miejsc siedzących w pociągach PKP Intercity. Od 4 czerwca przewoźnik wprowadza też obowiązkową rezerwację miejsc we wszystkich kategoriach pociągów.

Zmiany w PKP. Pociągiem pojedziemy jedynie, gdy wykupimy rezerwacjęŹródło: NurPhoto via Getty Images
d46klr8
d46klr8

Zmiany w PKP. Od teraz potrzebna będzie rezerwacja

PKP czekają duże zmiany. Od teraz podróż pociągiem możliwa będzie tylko wtedy, gdy posiadamy rezerwację. Posiadanie rezerwacji miejsca na konkretne połączenie będzie wymagane również od osób podróżujących z biletem okresowym.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, od 1 czerwca wszystkie miejsca siedzące w komunikacji publicznej mogą być zajęte. Zmiany te dotyczą także wszystkich pociągów PKP Intercity, o czym przewoźnik przypomniał szczegółowo ostatniego dnia maja.

Rezerwacja będzie wymagana w pociągach:

  • Twoich Linii Kolejowych (TLK)
  • InterCity (IC)
  • Express InterCity (EIC)
  • Express InterCity Premium (EIP).

Czytaj też: Odmrażanie gospodarki. Otwarcie siłowni na jakich zasadach?

Rządowe rozporządzenie przewiduje, że już od poniedziałku 1 czerwca wszystkie miejsca siedzące w komunikacji publicznej mogą być zajęte przez pasażerów. Zmianami objęte zostaną wszystkie pociągi PKP Intercity.

d46klr8

Zmiany w PKP. Co się zmienia?

Jak informuje PKP, rezerwacja miejsca do biletów okresowych będzie kosztować 1 zł. Będzie je można wykupić w kasach biletowych, a także online.

Obejrzyj: Ulga termomodernizacyjna. Można odliczyć w PIT do 53 tys. zł

Ponadto PKP prawdopodobnie odda pieniądze tym pasażerom, którzy swój bilet okresowy kupili przed 4 czerwca. Przypomnijmy, że podczas podróży pasażerowie nadal muszą stosować się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w pociągu, podczas trwania całej podróży, a także częstego mycia rąk.

d46klr8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46klr8