Trwa ładowanie...

Żołnierz też będzie mógł wziąć urlop ojcowski

Jak dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna”, resort obrony kończy prace nad projektem ustawy, która pozwoli zawodowym wojskowym na korzystanie z przywilejów dla świeżo upieczonych rodziców.

Żołnierz też będzie mógł wziąć urlop ojcowskiŹródło: Jupiterimages
d3v8pm3
d3v8pm3

Gazeta wyjaśnia, że wojskowi są ostatnią grupą mundurową, która nie może korzystać z dodatkowych dni wolnych po urodzeniu dziecka. 1 kwietnia ubiegłego roku Sejm przyznał prawo do ojcowskich urlopów m.in. policjantom, strażakom, funkcjonariuszom BOR czy ABW.

"Dziennik Gazeta Prawna" dodaje, że w ubiegłym roku trzykrotnie w tej sprawie interweniował w MON pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania. W grudniu minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak stwierdził, że "resort dostrzega potrzebę dostosowania uprawnień żołnierzy zawodowych w zakresie ochrony rodzicielstwa do uprawnień pracowników wynikających z kodeksu pracy”.

Właśnie trwają ostatnie prace zmierzające do wprowadzenia do ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych zapisów umożliwiających udzielanie im urlopów ojcowskich.

- Zmieni się postrzeganie żołnierzy. Teraz będą oni także traktowani jak normalni członkowie rodzin, którzy mają powinności wobec swoich dzieci i żon - mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej" komandor Bożena Szubińska, pełnomocnik ministra obrony narodowej do spraw wojskowej służby kobiet.

d3v8pm3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3v8pm3