Trwa ładowanie...
kfc

Został dyrektorem światowego giganta w wieku 32 lat. Kandydatom na kluczowe stanowiska zadaje jedno pytanie

Daniel Schwartz ma 36 lat, a od czterech jest CEO Burger Kinga. Dyrektor międzynarodowego giganta wie, co jest potrzebne, aby osiągnąć sukces. I o to właśnie pyta kandydatów do pracy: jesteś mądry czy potrafisz ciężko pracować?

Share
Został dyrektorem światowego giganta w wieku 32 lat. Kandydatom na kluczowe stanowiska zadaje jedno pytanie
Źródło: Fotolia, Fot: GianlucaCiroTancredi
d1j4n33

32-letni dyrektor osiągnął szczyty kariery. Na swój sukces ciężko pracował. Zaczynał jako analityk w firmie 3G Capital. Kiedy firma kupiła Burger King Corporation, zaczął błyskawicznie wspinać się po kolejnych szczeblach kariery.

Polacy są mało aktywni w poszukiwaniu pracy. Zobacz wideo:

Teraz, kiedy jest CEO potężnej firmy, sam zatrudnia ludzi na kluczowe stanowiska. Dokładnie wie, z kim chce współpracować i jakich cech szuka w ludziach.

d1j4n33

W rozmowie z "New York Timesem"powiedział, że kandydatom zawsze zadaje to samo pytanie: Jesteś mądry czy potrafisz ciężko pracować?

Jaka jest prawidłowa odpowiedź? - Chcę przyjmować ciężko pracujących ludzi. Mnóstwo ludzi mówi mi, że nie musi tego robić, ponieważ są tacy mądrzy. Dla mnie pokora to podstawa – zdradził Schwartz. Tak więc w tym przypadku lepiej nie chwalić się swoją wybitną inteligencją.

32-letni dyrektor uważa, że tym, co pozwoliło mu tak dużo osiągnąć w życiu zawodowym jest właśnie skromność i ciężka praca. Podkreśla też, że nie ma nic złego w pewności siebie. To arogancja jest cechą, która przeszkadza mu w ludziach. Takich osób nigdy nie dołączy do swojego zespołu.

Schwartz ceni też takich pracowników, którzy zrobią wszystko, by uczesniczyć w ciekawych projektach. - Ja sam miałem takie podejście, kiedy zaczynałem karierę. Nie ważne było, co będę robił. Ważne, żeby pracować z ciekawymi ludźmi przy tworzeniu czegoś interesującego - powiedział Swartz w wywiadzie.

d1j4n33

Podziel się opinią

Share
d1j4n33
d1j4n33