Trwa ładowanie...
d3ozgyg

ZPC Otumuchów obniżyły prognozy wyników na 2011 rok

25.08. Warszawa (PAP) - Zakłady Przemysłu Cukierniczego Otmuchów obniżyły prognozę zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej na koniec 2011 roku do 4,16 mln...

Share
d3ozgyg

25.08. Warszawa (PAP) - Zakłady Przemysłu Cukierniczego Otmuchów obniżyły prognozę zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej na koniec 2011 roku do 4,16 mln zł z 9,2 mln zł wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie.

Prognoza skonsolidowanego zysku operacyjnego Otmuchowa została obniżona do 6,9 mln zł z 13,5 mln zł zakładanych w połowie maja.

Prognoza przychodów grupy wzrosła do 226 mln zł z 198,4 mln zł wcześniej.

d3ozgyg

Zarząd Otmuchowa poinformował, że prognoza z połowy maja nie obejmowała wyników PWC Odra, której wyniki Otmuchów konsoliduje obecnie metodą praw własności. Spółka planuje we wrześniu objąć akcje nowej emisji w PWC Odra pod warunkiem wcześniejszego otrzymania zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Objęcie nowych akcji spowoduje objęcie kontroli przez Otmuchów nad PWC Odra i rozpoczęcie konsolidowania jej wyników metodą pełną.

"Wpłynie to na spadek zysku z działalności operacyjnej i zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej grupy w stosunku do poprzedniej prognozy" - napisano w komunikacie.

Spółka przy sporządzaniu nowej prognozy uwzględniła to, że osiąga w ostatnim czasie niższą rentowność sprzedaży brutto od rentowności zakładanej w maju 2011 roku przy sporządzaniu poprzedniej prognozy, na co złożył się wyższy od przewidywanego przez zarząd wzrost cen surowców.

Obecna prognoza opiera się na założeniach, że nastąpi rozpoczęcie konsolidacji wyników PWC Odra metodą pełną od września 2011 roku, spółki z grupy kapitałowej utrzymają obecne kontrakty handlowe, sprzedaż do każdego odbiorcy w każdej grupie asortymentowej wzrośnie o 8 proc. w skali rok do roku, a poziom cen surowców i materiałów ustabilizuje się na poziomie zbliżonym do obserwowanego w I półroczu 2011 roku. (PAP)

pr/

d3ozgyg

Podziel się opinią

Share
d3ozgyg
d3ozgyg