Trwa ładowanie...

Związkowcy z "Solidarności" chcą dymisji ministra Grada

Zarząd regionu NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego chce dymisji ministra skarbu. Zdaniem związkowców, Aleksander Grad to człowiek, który zaszkodził w procesie restrukturyzacji stoczni, dlatego powinien odejść.

Związkowcy z "Solidarności" chcą dymisji ministra GradaŹródło: PAP
d3puxvz
d3puxvz

Przewodniczący regionu Mieczysław Jurek podkreśla, że tak będzie lepiej dla dobra przyszłości przemysłu stoczniowego w Polsce. Związkowcy zarzucają ministrowi Gradowi kombinatorstwo i niekompetencję.

Pismo w sprawie odwołania ministra Grada zostało wysłane do premiera Donalda Tuska. Podpisali się pod nim Mieczysław Jurek i Krzysztof Fidura, wiceprzewodniczący "Solidarności" w Stoczni Szczecińskiej Nowa. Związkowcy apelują też do szefa rządu o jak najszybsze spotkanie.

Mieczysław Jurek dodał, że w następny poniedziałek wybiera się do Brukseli blisko 300 szczecińskich stoczniowców. Będzie to kolejny protest w obronie przemysłu stoczniowego w Polsce, a także równego traktowania. Jurek dodaje, że związkowcy chcą, aby stocznie mogły otrzymać taką samą pomoc od państwa, jaką otrzymują teraz banki.

Mieczysław Jurek dodał, że związkowcy będą prosić unijną komisarz do spraw konkurencji o przedstawienie propozycji rozwiązania problemu produkcji stoczniowej w Polsce.

d3puxvz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3puxvz