Trwa ładowanie...

Związkowcy z "Solidarności" chcą dymisji ministra Grada

Zarząd regionu NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego chce dymisji ministra skarbu. Zdaniem związkowców, Aleksander Grad to człowiek, który zaszkodził w procesie restrukturyzacji stoczni, dlatego powinien odejść.

Share
Związkowcy z "Solidarności" chcą dymisji ministra Grada
Źródło: PAP
dto9i2v

Przewodniczący regionu Mieczysław Jurek podkreśla, że tak będzie lepiej dla dobra przyszłości przemysłu stoczniowego w Polsce. Związkowcy zarzucają ministrowi Gradowi kombinatorstwo i niekompetencję.

Pismo w sprawie odwołania ministra Grada zostało wysłane do premiera Donalda Tuska. Podpisali się pod nim Mieczysław Jurek i Krzysztof Fidura, wiceprzewodniczący "Solidarności" w Stoczni Szczecińskiej Nowa. Związkowcy apelują też do szefa rządu o jak najszybsze spotkanie.

dto9i2v

Mieczysław Jurek dodał, że w następny poniedziałek wybiera się do Brukseli blisko 300 szczecińskich stoczniowców. Będzie to kolejny protest w obronie przemysłu stoczniowego w Polsce, a także równego traktowania. Jurek dodaje, że związkowcy chcą, aby stocznie mogły otrzymać taką samą pomoc od państwa, jaką otrzymują teraz banki.

Mieczysław Jurek dodał, że związkowcy będą prosić unijną komisarz do spraw konkurencji o przedstawienie propozycji rozwiązania problemu produkcji stoczniowej w Polsce.

dto9i2v

Podziel się opinią

Share
dto9i2v
dto9i2v