Trwa ładowanie...
d6rk5f5

Zysk netto BRE Banku w III kw. przebił oczekiwania, rynek zareaguje pozytywnie (opinia)

04.11. Warszawa (PAP) - Zysk netto grupy BRE Banku w trzecim kwartale 2010 roku wzrósł do 206,5 mln zł z 72,5 mln zł rok wcześniej i okazał się powyżej oczekiwań rynku, który...

d6rk5f5
d6rk5f5

04.11. Warszawa (PAP) - Zysk netto grupy BRE Banku w trzecim kwartale 2010 roku wzrósł do 206,5 mln zł z 72,5 mln zł rok wcześniej i okazał się powyżej oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 179 mln zł. Wynikom banku pomogły dobre wyniki prowizyjne i niższe rezerwy.

Oczekiwania czternastu biur maklerskich co do zysku netto za III kwartał wahały się od 152 mln zł do 195 mln zł.

Zysk netto w III kwartale jest o 15 proc. powyżej oczekiwań analityków, 66 proc. wyższy niż w II kwartale i 185 proc. wyższy niż rok wcześniej.

Tomasz Bursa, Ipopema

d6rk5f5

"BRE pokazał bardzo dobry wynik, choć są dwa wydarzenia jednorazowe. Pewnie pierwszego rynek się spodziewał (sprzedaż akcji PZU)
i wielkość jest zgodna z oczekiwaniami, natomiast drugie to rozliczenie z VISA. Jednak nawet gdyby wyjąć z wyniku to drugie zdarzenie to wynik byłby powyżej 190 mln zł, czyli i tak powyżej konsensusu.

Mamy tu szczególnie dobry wynik w opłatach i prowizjach, tutaj na pewno odegrała rolę strategiczna decyzja o obniżeniu marży depozytowej.

Drugim czynnikiem mającym pozytywny wpływ są rezerwy, w sumie spełniło się to, że rezerwy w końcu zaczną spadać; jest to zgodne z oczekiwaniami.

Należy podkreślić, że ten wynik to nie tylko rezerwy, ale też biznes; to jeden z lepszych wyników BRE w historii.

d6rk5f5

Spodziewam się, że reakcja rynku będzie pozytywna".

Hanna Kędziora, DM PKO BP, raport dzienny

"Zysk netto BRE Banku wyniósł w III kwartale 206 mln zł, a więc przekroczył oczekiwania rynku oscylujące na poziomie około 180 mln zł. W naszej ocenie jakość wyniku jest bardzo dobra. Wyższe od oczekiwań były dochody odsetkowe (+20 mln zł vs. prognozy) oraz prowizyjne (+18 mln zł), jednocześnie niższe odpisy na ryzyko (-18 mln zł). Nieco powyżej prognozowanych znalazły się koszty działalności BRE Banku.

d6rk5f5

Po stronie przychodowej warto zwrócić uwagę na dwa czynniki, które mogą spowodować, że w kolejnych kwartałach będzie ona nieco słabsza: w wyniku prowizyjnym znalazło się 13,2 mln zł jednorazowego rozliczenia z VISA, nieuwzględnianego w prognozach rynkowych, ponadto w pozostałych dochodach łącznie prawie 36 mln zł uzyskane zostało na akcjach PZU (sprzedaż i dywidenda). Ten drugi czynnik uwzględniany był w prognozach, ale w niższej wysokości, ponadto trudno przewidzieć jak będzie wpływał na wyniki w kolejnych okresach.

Uwzględniając wpływ tych czynników, wynik netto nie odbiegałby tak istotnie od prognoz."

maf/ seb/ gor/

d6rk5f5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6rk5f5