20 proc. menedżerów HR nie ma czasu na życie prywatne

Tymczasem umiejętność zachowania równowagi między życiem prywatnym i zawodowym to jedna z ważniejszych metod zapobiegania wypaleniu zawodowemu.

20 proc. menedżerów HR nie ma czasu na życie prywatne

01.09.2011 | aktual.: 16.06.2014 13:18

Tymczasem umiejętność zachowania równowagi między życiem prywatnym i zawodowym to jedna z ważniejszych metod zapobiegania wypaleniu zawodowemu. Równie ważne jest podejmowanie pracy zgodnie ze swoimi oczekiwaniami, kwalifikacjami i zainteresowaniami.

Wypalenie zawodowe to poważny problem społeczny. Jak szacuje Międzynarodowa Organizacja Pracy, dotyczy co najmniej 10 proc. Amerykanów i Europejczyków. W Polsce do wypalenia zawodowego przyznało się tylko 2 proc. pracowników, ale już co trzeci zatrudniony przyznał, że może osiągnąć ten stan w najbliższej przyszłości. Badania Harvard Business Review Polska wykazały, że 40 proc. polskich menedżerów osobiście odczuło negatywne skutki psychiczne i fizyczne wykonywanego zawodu.

Mimo zagrożeń, jakie wynikają z przepracowania, 40 proc. Polaków pracuje ponad 50 godzin tygodniowo. W domu pracuje dwóch na trzech. Nic dziwnego, że z czasem u przeciążonych obowiązkami menedżerów pojawia się brak motywacji i zaangażowania w pracę, czyli symptomy wypalenia zawodowego, które w efekcie prowadzi do spadku efektywności.

Na podstawie: PARP

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także