Trwa ładowanie...

22 tysiące złotych na wyjście z bezrobocia

Fundusz Pracy wydał 3,3 miliarda złotych na pomoc w znalezieniu zatrudnienia. Zdobyło je niemal 150 tysięcy osób. Średni koszt wyciągnięcia Polaka z bezrobocia w 2013 roku wyniósł ponad 22 tysiące złotych - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

22 tysiące złotych na wyjście z bezrobociaŹródło: Fotolia
d366o3y
d366o3y

Kwota ponad 3 miliardów złotych z Funduszu Pracy to 700 milionów więcej niż w 2012 roku. Ministerstwo chwali się, że dzięki tym pieniądzom na rynek pracy wróciło prawie 150 tysięcy bezrobotnych, a to o 7,5 procent więcej niż rok wcześniej.

Analitycy przekonują jednak, że to kreatywna księgowość, bo skuteczność wyciągania z bezrobocia nie jest wystarczająco weryfikowana. Jak podkreślają, sporo zależy od tego na jak długo pracodawca zatrudnia po odbyciu stażu i na ile same szkolenia okazują się przydatne.

Najwięcej pieniędzy z funduszu wydano na staże (1,2 miliarda złotych) oraz na dotacje dla osób zakładających firmę (880 milionów złotych). Natomiast gdyby podzielić koszty szkoleń przez liczbę ich uczestników, to okaże się, że jedno kosztowało średnio 2,5 tysiąca złotych.

d366o3y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d366o3y

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj