Trwa ładowanie...
porady
04-04-2014 09:00

7 zdań, których ludzie sukcesu nigdy nie wypowiedzą

Są zdania, które nie powinny paść z ust każdego, kto chce osiągnąć sukces zawodowy. Na pierwszy rzut brzmią bardzo niewinne. Nic bardziej mylnego. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wielki wpływ mogą mieć na przebieg naszej kariery

Share
7 zdań, których ludzie sukcesu nigdy nie wypowiedząŹródło: © Serg Nvns - Fotolia.com
d395ewa

.

1. „To nie należy do moich obowiązków”

Każdemu czasem zdarza się robić coś, co przekracza zakres obowiązków. Jednak odmowa udzielenia pomocy współpracownikowi lub szefowi, który o nią prosi, nie jest zbyt mądrym posunięciem. Wyjdziesz na lenia i egoistę.

2. „Tego nie da się zrobić”

Nigdy nie poddawaj się na samym początku wykonania trudnego zadania. Zawsze znajdzie się jakieś wyjście. Jeśli okaże się, że nie ma rzeczy dla ciebie niemożliwych, na pewno nie przejdzie to bez echa. Jeśli natomiast poddasz się już na stracie, no cóż... ludzie wezmą cię za mało skutecznego pracownika.

d395ewa

3. „To nie moja wina"

Bierz odpowiedzialność za swoje czyny. Przyznanie się do winy pokazuje silny charakter. Natomiast obciążanie winą innych udowadnia, że nie potrafisz wyciągać wniosków ze swojej pracy, oraz że jesteś tchórzem.

4. "To zajmie tylko minutę"

Taka wypowiedź będzie usprawiedliwiona tylko wtedy, kiedy dana czynność faktycznie zajmie jedynie 60 sekund. W innym przypadku narazisz się na posądzenie o niedbalstwo i dyletanctwo.

5. "Nie potrzebuję żadnej pomocy"

Zapomnij o odgrywaniu bohatera w pracy. Jeśli chcesz odnieść sukces, naucz się pracować zespołowo i mądrze korzystać ze zdolności innych, których ty nie posiadasz. Cechą dobrego lidera jest właśnie umiejętność pracy zespołowej.

d395ewa

6. „To nie sprawiedliwe”

Życie nie jest sprawiedliwe. Zamiast narzekać, trzeba pracować jeszcze mocniej i wydajniej. W myśl zasady „co nas nie zabije, to nas wzmocni”, sytuacja na pewno w końcu obróci się na twoją korzyść.

7. „Zawsze tak robiliśmy”

Robienie rzeczy w taki sam sposób nie prowadzi do niczego dobrego. Świat się zmienia i sposób pracy również. Trzeba śledzić trendy i wprowadzać najnowsze rozwiązania.

JK,WP.PL
na podstawie businessinsider.com

d395ewa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d395ewa