Trwa ładowanie...
d2vcrj5

ACE planuje akwizycje, które zwiększą przychody grupy o 30-100 mln euro

21.12. Warszawa (PAP) - Grupa Automotive Components Europe (ACE) planuje akwizycje, które zwiększą przychody grupy o 30-100 mln euro. W przyszłym roku nakłady inwestycyjne grupy...

d2vcrj5

21.12. Warszawa (PAP) - Grupa Automotive Components Europe (ACE) planuje akwizycje, które zwiększą przychody grupy o 30-100 mln euro. W przyszłym roku nakłady inwestycyjne grupy mają wynieść 12 mln euro - podała spółka w strategii na lata 2012-15.

Spółka poinformowała w komunikacie, że jej celem jest "osiągnięcie skokowego wzrostu wielkości firmy oraz umocnienie jej pozycji rynkowej poprzez działalność akwizycyjną, w której wyniku spółka pozyska, w stosunku do już posiadanych, 1-2 nowe technologie oraz przyniesie zwiększenie przychodów w przedziale 30-100 mln euro".

ACE podało, że atrakcyjna spółka/grupa powinna generować roczne przychody na poziomie powyżej 30 mln euro.

"Aby mieć znaczący wpływ na wzrost mocy produkcyjnych musi być porównywalna pod względem skali produkcji z pozostałymi dwoma zakładami produkującymi na rynek motoryzacyjny oraz posiadać realny potencjał wzrostu. Preferowane są kraje Europy Środkowo-Wschodniej, ale brane są również pod uwagę lokalizacje w Austrii, Francji lub Niemczech, jeśli posiadają duży stopień specjalizacji i zróżnicowania produkcji. Meksyk, Brazylia i Chiny oraz inne rynki wschodzące są również interesującymi obszarami dla rozwoju w przyszłości" - napisano w komunikacie.

d2vcrj5

Spółka zakłada, że przejmowane spółki będą mieć technologie uzupełniające do kluczowych posiadanych obecnie np. odlewnie, wyroby z aluminium, żeliwa, stali, stopów magnezu, zaawansowane technologicznie i posiadające wysoki stopień know-how.

Strategia grupy zakłada także znaczny wzrost organiczny.

"Oczekujemy wzrostu wolumenów produkcji nowych produktów wprowadzonych w latach 2009/10, głównie pompek hamulcowych (TMC) oraz zacisków przednich. W styczniu 2011 roku została uruchomiona nowa linia produkcyjna, specjalnie do produkcji przednich zacisków, która znacząco zwiększyła moce produkcyjne produktów aluminiowych. W chwili obecnej wykorzystanie mocy produkcyjnych tej linii jest w granicach 2/3 i oczekujemy zwiększenia stopnia wykorzystania tej linii oraz powiększenia o 60 proc. nowych mocy produkcyjnych w ciągu następnych 2-3 lat. W międzyczasie oczekujemy, że produkcja pompek hamulcowych będzie wzrastać bardzo dynamicznie z roku na rok, podwajając co najmniej poziomy produkcji z roku 2011 do roku 2015" - napisano w założeniach do strategii.

ACE zakłada także zwiększenie wykorzystania wolnych mocy produkcyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem obróbki mechanicznej elementów aluminiowych oraz segmentu żeliwa szarego.

d2vcrj5

Planowane jest również wdrożenie produkcji w zakładzie produkcyjnym w Czechach poprzez realizację programu inwestycyjnego o wartości 7,5 mln euro ogłoszonego w marcu 2011 roku.

"Projekt, którego pełna implementacja potrwa 2-3 lata, będzie miał ogromny pozytywny wpływ na wzrost mocy produkcyjnych w segmencie żeliwnym" - napisano.

"Oczekujemy, że wyłącznie dzięki temu projektowi moce produkcyjne ACE oraz produkcja odlewów z żeliwa sferoidalnego wzrosną o więcej niż 50 proc. do 2015 roku" - dodano.

Planowana jest też wymiana linii odlewniczej w zakładzie w Hiszpanii. Zarówno ten projekt, jak i inwestycja w Czechach powinny być ukończone w 2012 roku.

d2vcrj5

"Rok 2012 będzie ważnym okresem przejściowym na drodze do osiągnięcia powyższych celów. Zaplanowane wydatki inwestycyjne w całej grupie mają wartość 12 mln euro, przy czym ich większość (7,5 mln euro) będzie dotyczyć fabryki w Czechach" - napisano w komunikacie.

Grupa ACE posiada silną pozycję wśród odlewni produkujących na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. Jest liderem europejskiego rynku podzespołów motoryzacyjnych, specjalizującym się w produkcji elementów odpowiadających za bezpieczeństwo w samochodach osobowych. (PAP)

pel/ asa/

d2vcrj5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vcrj5