Trwa ładowanie...
d39vuns

Action spodziewa się ponad 30 proc. wzrostu sprzedaży w IV kw. (popr.)

...

d39vuns
d39vuns

Prawidłowa nazwa brzmi Action Centrum Edukacyjne #

05.10. Warszawa (PAP) - Action we wrześniu zwiększył sprzedaż o ponad 40 proc., a w IV kw. spodziewa się wzrostu przychodów o ponad 30 proc. Dystrybutor IT oczekuje, że uruchomione właśnie Action Centrum Edukacyjne będzie dodatkowym wsparciem dla rosnącej sprzedaży. Action planuje za 2011 r. wypłacić dywidendę w wysokości co najmniej 20 proc. zysku - poinformował na środowym spotkaniu z dziennikarzami prezes spółki Piotr Bieliński.

"We wrześniu zanotowaliśmy historycznie rekordową sprzedaż - nasze przychody wzrosły o ponad 40 proc. Odbyło się to bez żadnych one-offów, choć za kilka proc. wzrostu odpowiadała sytuacja na rynku walutowym" - powiedział Bieliński.

"Żeby zrealizować prognozę na ten rok w zakresie obrotów powinniśmy zwiększyć sprzedaż w czwartym kwartale o ponad 20 proc. Ja spodziewam się, że dwucyfrowa dynamika wzrostu w tym kwartale będzie zaczynała się od cyfry +3+" - dodał.

Prognoza Action na 2011 r. zakłada wypracowanie 34,08 mln zł zysku netto i 2,43 mld zł przychodów. Wykonanie po pierwszej połowie roku to odpowiednio 50,7 proc. i 45,8 proc.

d39vuns

Action 5 października uruchomił Action Centrum Edukacyjne, które jest aktualnie największym ośrodkiem szkoleniowym Microsoft w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki temu zarówno klienci biznesowi spółki, jak i indywidualni będą mogli korzystać z oferty obejmującej szkolenia informatyczne. W ofercie centrum znajdują się m.in. szkolenia: Microsoft, Citrix, Fujitsu, Linux, Cisco, Oracle, Novell, D-Link czy IBM/Lotus.

"Uruchomienie Action Centrum Edukacyjne ma dla nas ogromne znaczenie biznesowe. To m.in. możliwość zaproponowania naszym dotychczasowym klientom szkoleń w grupach produktów, które już posiadamy w ofercie i tych, które znajdą się w niej w przyszłości. To również dostęp do nowych klientów korporacyjnych oraz lepsze perspektywy pozyskania kolejnych kontraktów dystrybucyjnych" - powiedział Bieliński.

"Uruchomienie centrum to dodatkowy support dla naszej sprzedaży" - dodał.

Action kupił 26 proc. akcji spółki, na bazie której powstało centrum edukacyjne i ma opcję dalszego zwiększenia zaangażowania. Przedstawiciele Action poinformowali, że spółka ta jest rentowna, a ostateczna cena za nabyte udziały będzie uzależniona od efektu współpracy.

d39vuns

Do tej pory spółka, na bazie której powstało Action Centrum Edukacyjne, świadczyła usługi edukacyjne na rzecz ABC Data.

NWZA Action 30 września udzieliło zarządowi upoważnienia do skupowania akcji własnych. Maksymalna liczba kupowanych akcji nie może przekroczyć 20 proc. kapitału zakładowego. Na skup Action może wydać do 30 mln zł. Upoważnienie do skupu akcji własnych obowiązuje przez pięć lat od podjęcia uchwały, czyli do 30 września 2016 r.

Bieliński poinformował, że spółka nie rozpoczęła jeszcze skupu akcji własnych.

Poinformował też, że pomimo planów rozwojowych i planowanego skupu akcji własnych spółka planuje utrzymać politykę dywidendową.

"Myślę, że na dywidendę przeznaczymy minimum 20 proc. zysku za 2011 r." - powiedział Bieliński.(PAP)

gsu/ ana/

d39vuns
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39vuns