Trwa ładowanie...
d3n1u07

AD. Drągowski chce emisji akcji, prosi KNF i GPW o skrócenie zawieszenia obrotu

6.4.Warszawa (PAP) - Zarząd AD. Drągowski przedstawi na
najbliższym WZA spółki projekt uchwały w sprawie emisji akcji.
Zwrócił się do KNF i GPW o skrócenie terminu zawieszenia...

d3n1u07
d3n1u07

6.4.Warszawa (PAP) - Zarząd AD. Drągowski przedstawi na najbliższym WZA spółki projekt uchwały w sprawie emisji akcji. Zwrócił się do KNF i GPW o skrócenie terminu zawieszenia notowań - poinformowała spółka w komunikacie.

"W dniu 6 kwietnia br. zarząd spółki podjął uchwałę w sprawie przygotowania i przedstawienia na najbliższym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy projektu uchwały w sprawie przeprowadzenia publicznej emisji akcji z prawem poboru dla akcjonariuszy posiadaczy akcji zwykłych, dopuszczonych do publicznego obrotu papierami wartościowymi, oraz z wyłączeniem prawa poboru z akcji imiennych. Planowana wielkość emisji, cena i terminy podane zostaną do publicznej wiadomości po dokonaniu stosownych uzgodnień z wybranym Biurem Maklerskim" - napisano w komunikacie.

Spółka podała, że plany inwestycyjne opublikowane w prospekcie emisyjnym są nadal aktualne i będą realizowane w ramach posiadanych i pozyskanych środków.

Zarząd spółki zwrócił się do Komisji Nadzoru Finansowego oraz GPW z prośbą o skrócenie terminu zawieszenia notowań.

d3n1u07

"W ocenie zarządu wzrost kursu akcji wynika z oceny dokonanej przez inwestorów i nie jest spowodowany przyczynami niezgodnymi z obowiązującym prawem" - napisano w komunikacie.

Obrót akcjami agencji pośrednictwa obrotu nieruchomościami AD Drągowski został zawieszony na okres miesiąca, począwszy od 2 kwietnia, na wniosek KNF.

W uzasadnieniu KNF napisała, że daje GPW czas na uporządkowanie sprawy ze spółką, szczególnie w zakresie ograniczonej płynności akcji. W ostatnim czasie kurs spółki bardzo dynamicznie rósł, choć spółka nie publikowała żadnych informacji, uzasadniających takie zachowanie kursu akcji.

KNF podała, że nie można wykluczyć, iż zachowanie kursu akcji ADD jest efektem manipulacji zmierzającej do zawyżenia kursu.

d3n1u07

Zarząd spółki poinformował w komunikacie w poniedziałek, że otrzymał zapewnienie dotychczasowych akcjonariuszy, posiadaczy akcji imiennych, że żadna z tych osób nigdy nie dokonywała zakupu akcji.

W dniu rozpoczęcia notowań rodzina Drągowskich posiadała łącznie 325 tys. akcji dopuszczonych do obrotu, czyli 81,2 proc. Obecnie Lech i Małgorzata Drągowscy posiadają 52,9 proc. akcji, czyli 211.500 sztuk.(PAP)

pel/ gor/

d3n1u07
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3n1u07