Trwa ładowanie...

Aleksander Grad: Chciałbym być jednym z ostatnich ministrów skarbu

Po dwóch dużych tegorocznych ofertach, PZU i Tauronie, przyszedł czas na kolejne spółki do prywatyzacji. Dziennik Gazeta Prawna pyta o prywatyzację ministra skarbu, Aleksandra Grada.

Aleksander Grad: Chciałbym być jednym z ostatnich ministrów skarbuŹródło: AFP, fot: Janek Skarzynski
d2x224o
d2x224o

Według ministra skarbu, ogłoszono przetarg na Eneę, a w Enerdze trwa badanie spółki przez potencjalnych inwestorów. W listopadzie na giełdę wchodzi sama GPW.

- Dochodzą jeszcze spółki z sektora chemicznego i farmaceutycznego. 23 lipca czekamy na oferty na Police i Puławy, a do końca lipca Polski Holding Farmaceutyczny, prowadzący prywatyzację Polf, powinien zdecydować co do dalszego procesu - powiedział Grad.

W tym roku w budżecie zapisanych jest 25 mld zł przychodów z prywatyzacji.

Do sprzedaży trafi także 14-proc. pakiet PGE.

Grad nie widzi potrzeby, aby zmniejszać zaangażowanie państwa w PKO BP czy PZU. Skarb Państwa nie sprzeda też akcji Orlenu.

- Chciałbym być jednym z ostatnich ministrów skarbu (jeśli chodzi o prywatyzację - WP). Poczekajmy jednak do zakończenia realizacji czteroletniego planu. (...) Prowadzimy obecnie ponad 430 prywatyzacji, a zakończyliśmy już blisko 250 - powiedział Grad.

d2x224o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x224o

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj