Trwa ładowanie...
d2nan0i

Alstom może przystąpić do projektu budowy bloków w Elektrowni Opole (opis)

14.08. Warszawa (PAP) - PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna podpisało z konsorcjum Rafako oraz z PKO BP i Alstom Power niewiążący list intencyjny w sprawie określenia...

d2nan0i
d2nan0i

14.08. Warszawa (PAP) - PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna podpisało z konsorcjum Rafako oraz z PKO BP i Alstom Power niewiążący list intencyjny w sprawie określenia warunków przystąpienia Alstomu do projektu budowy bloków nr 5 i 6 w Elektrowni Opole - poinformowało Rafako w środowym komunikacie.

Rafako podało, że przedmiotem listu intencyjnego jest określenie warunków przystąpienia Alstom do realizacji tego projektu oraz ustalenie zakresu niezbędnych zmian w dokumentacji związanej z przystąpieniem Alstom.

"Strony listu intencyjnego zadeklarowały wolę określenia warunków przystąpienia Alstom do projektu oraz podpisania niezbędnych zmian do dokumentacji projektu do dnia 30 września 2013 roku" - napisano w komunikacie.

We wtorek PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółka zależna PGE, podpisała aneks do umowy ze spółkami Rafako, Polimex-Mostostal i Mostostal Warszawa w sprawie warunków wydania polecenia rozpoczęcia prac na budowę bloków 5 i 6 w Elektrowni Opole.

d2nan0i

Na mocy aneksu warunkiem wydania polecenia rozpoczęcia prac jest uzgodnienie i wdrożenie warunków regulujących relacje pomiędzy zamawiającym, generalnym wykonawcą i/lub podwykonawcą a PKO BP, obejmujące m.in. zasady finansowe, warunki i zabezpieczenie płatności, gwarancje wykonania umowy.

Spółka wystawiła powiadomienie o planowanym wystawieniu polecenia rozpoczęcia prac generalnemu wykonawcy, a polecenie rozpoczęcia prac może zostać wydane nie wcześniej niż 120 dni od daty wystawienia tego powiadomienia.

"(...) Generalny Wykonawca otrzymał w dniu dzisiejszym od Zamawiającego powiadomienie o planowanym terminie wydania Polecenia Rozpoczęcia Prac, w którym Zamawiający wskazał, że planuje wydać Pozwolenie Rozpoczęcia Prac w dniu 15 grudnia 2013 roku, pod warunkiem uprzedniego spełnienia wszystkich warunków przewidzianych Umową do wydania ww. dokumentu" - napisano w środowym komuniakcie.

Rozbudowę należącej do PGE elektrowni Opole o dwa nowe bloki na węgiel kamienny o mocy po 900 MW za ponad 11,5 mld zł brutto ma zrealizować konsorcjum Rafako, Polimex Mostostal i Mostostal Warszawa.(PAP)

seb/ gor/

d2nan0i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nan0i