Trwa ładowanie...

Analitycy: Ceny paliw na stacjach będą nadal spadać

Ostatni tydzień czerwca przyniesie kontynuację obniżek na stacjach. Spadki cen wyniosą średnio 2-4 gr na litrze paliwa - przewidują analitycy Biura Maklerskiego Reflex.

Analitycy: Ceny paliw na stacjach będą nadal spadaćŹródło: PAP
d15b7yx
d15b7yx

- Ze względu na początek okresu wakacyjnego informacje płynące z rynku paliw mogą napawać optymizmem. Po raz kolejny notujemy obniżki i na razie ich końca nie widać - zaczynają raport analitycy Biura Maklerskiego Reflex.

Ich zdaniem w ostatnim tygodniu przed wakacjami ceny na stacjach paliw spadną o kolejne 2-4 gr. Niby niewiele, ale - jak wskazują autorzy raportu - obniżki trwają już od końca kwietnia. Od tego czasu benzyna Pb 95 potaniała o 34 gr/l (-7 proc.), a olej napędowy o o 39 gr/l (-9 proc.). Największy spadek zaliczyły ceny autogazu - o 28 gr/l (-13 proc.).

Średnie ceny paliw wciąż spadają i wiele wskazuje, że trend ten może się utrzymać przez najbliższe tygodnie. Czy przełoży się to na wakacyjne wyjazdy? Zobacz, dokąd i za ile dojedziesz:

W czwartek, 22 czerwca, średnie detaliczne ceny za litr paliwa wynosiły: Pb98 - 4,69 zł (w ciągu tygodnia spadek o 4 gr), Pb95 - 4,37 zł (-4 gr/l), olej napędowy - 4,16 zł (-5 gr), autogaz - 1,88 zł (-3 gr).

d15b7yx

Analitycy BM Reflex zwracają uwagę, że planując wakacyjen podróże warto zwrócić uwagę na miejsce tankowania, o czym pisaliśmy niedawno w WP.

- To istotne ze względu na duże zróżnicowanie cen na stacjach, które sięga nawet 40 groszy na litrze. Ci, którzy szukają oszczędności, powinni unikać tankowania przy autostradach czy też w miejscowościach turystycznych, gdzie ceny z reguły są najwyższe - radzą eksperci.

W kończącym się tygodniu najmniej za Pb95 i olej napędowy płaciliśmy na Dolnym Śląsku - średnio 4,29 zł i 4,08 zł za litr. Najdrożej było w województwie warmińsko-mazurskim: litr Pb 95 kosztował tam średnio 4,44 zł a diesla - 4,24 zł. Najtańszy autogaz można było kupić w województwie opolskim - 1,79 zł/l, nadroższy - w zachodniopomorskim: 1,98 zł.

d15b7yx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15b7yx