Trwa ładowanie...

Arsenij Jaceniuk: będą sankcje wobec Rosjan i firm wspierających separatystów

Ukraina wprowadzi sankcje wobec Rosjan i firm rosyjskich wspierających separatystów we wschodnich obwodach Ukrainy - oświadczył premier rządu w Kijowie Arsenij Jaceniuk.

Share
Arsenij Jaceniuk: będą sankcje wobec Rosjan i firm wspierających separatystówŹródło: AFP, fot: GEORGES GOBET
d1xeh6l

Ukraińskie władze uważają, że Rosja jest zaangażowana w finansowanie terroryzmu - ogłosił Jaceniuk. Zapowiedział powołanie specjalnego komitetu ds. sankcji przeciwko Rosji.

- Ukraina wprowadzi sankcje wobec każdej osoby fizycznej, która posiada paszport Federacji Rosyjskiej i bezpośrednio, albo pośrednio, wspiera terrorystów. Komitet rozpatrzy także listę firm, które wsparły aneksję Krymu finansowo, bądź poprzez naciski administracyjne - powiedział na posiedzeniu rządu Jaceniuk.

- Ukraina uważa, że Rosja jest bezpośrednio zaangażowana w finansowanie terroryzmu na terytorium Ukrainy, w przekazywanie broni, wyszkolonych agentów i wspieranie bandytów i terrorystów, którzy dopuszczają się przestępstw na terytorium państwa ukraińskiego - podkreślił szef rządu.

d1xeh6l

Premier wyjaśnił, że w skład planowanego komitetu ds. sankcji wejdą przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Służby Bezpieczeństwa Ukrainy i Prokuratury Generalnej. Struktura ta zajmie się także obywatelami Ukrainy, które wspierają ruchy separatystyczne na wschodzie kraju.

Jaceniuk polecił, by wymienione resorty przygotowały w ciągu 10 dni listę osób i firm, które mają być objęte sankcjami.

d1xeh6l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xeh6l
d1xeh6l