Trwa ładowanie...
d2u0zj1
d2u0zj1

Australia ogłosiła plan redukcji emisji związków węgla

Rząd Australii ogłosił w niedzielę plan redukcji emisji związków węgla do atmosfery, który przewiduje podatek w wysokości 23 dolarów australijskich od tony spalonego węgla od roku 2012.
Share
d2u0zj1

Rząd Australii ogłosił 10 lipca plan redukcji emisji związków węgla do atmosfery, który przewiduje podatek w wysokości 23 dolarów australijskich od tony spalonego węgla od roku 2012.

Plan przewiduje równocześnie ulgi podatkowe dla gospodarstw domowych korzystających z urządzeń emitujących związki węgla. W przeciwnym razie koszty rachunków za energię dla tych gospodarstw znacznie by wzrosły.

Premier Julia Gillard oświadczyła, że firmy najbardziej zanieczyszczające środowisko będą musiały płacić podatek w wysokości 23 dol. austr. od tony węgla, który będzie wzrastać o 2,5 proc. rocznie.

- Australijczycy chcą przyczynić się do ochrony środowiska - powiedziała Gillard, której kraj jest obecnie największym trucicielem w przeliczeniu na 1 mieszkańca, ze względu na duże uzależnienie od przestarzałych, opalanych węglem elektrowni.

Gillard oceniła, że plan, który musi być zaaprobowany przez parlament, zmniejszyłby zanieczyszczenie związkami węgla do roku 2020 o 159 mln ton.

d2u0zj1

Podziel się opinią

Share
d2u0zj1
d2u0zj1